• Nombre de visites :
  • 436
  • 19/2/2011
  • Date :

Bölge hareketi öldürmek, darbe ve siyasi manevralarla durdurulamaz

bölge hareketi öldürmek, darbe ve siyasi manevralarla durdurulamaz

Tahran, 19 Şubat 2011 – ABD ve İsrail yönetimine hitaben konuşan İran İslami Şur Meclisi Başkanı, bölgede cereyan eden hareketin öldürmek, darbe ve siyasi manevralarla durdurulamayacağını söyledi.

Mehr haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, bugün düzenlenen 24. Uluslararaı İslami Vahdet knferansında konuşma yapan İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, konuşmasının bir bölümünde bölgede meydana gelen gelişmelere işaretle, bugün müslüman ülkelerde İslami uyanış geniş bir şekilde cereyan ettiğini belirterek, ABD, İsrail ve bunlara bağlı diktatörlerin İslami uyanışı anlamaları gerektiğini söyledi.

Mısır askeri şurasına 150 milyon dolar yardım ettiklerini ABD Dışişleri Bakanı’nın bu sözüne temas eden Laricani, Amerika’nın bazı batılı ülkeleri ve bölge yönetimlerini bu şuraya destek vermek için baskı altına aldığını konuşmasına ekledi.

ABD ve İsrail yönetimine hitaben konuşan İran İslami Şur Meclisi Başkanı, bölgede cereyan eden hareketin öldürmek, darbe ve siyasi manevralara durdurulamayacağını söyledi

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)