• Nombre de visites :
  • 506
  • 16/2/2011
  • Date :

İran-Türkiye ilişkilerini kimler dinamitliyor?

iran-türkiye ilişkilerini kimler dinamitliyor?

İran’la Türkiye arasındaki ilişkilerin giderek güçlenmesi bazı malum çevreleri rahatsız ederken, komploların,Gül’ün Tahran ziyaretine denk getirilmesi dikkat çekiyor..Abdullah Gül’ün İran’a yaptığı ziyaret sırasında TRT-Türk’ün İran’daki olayları saptırmaya çalışması dikkat çekti.

Kerrubi ve Musevi’yi İran halkının muhalefetinin liderleri olarak tanımlayan TRT-Türk’ün, İran halkının “ münafık” olarak tanımladığı bu isimlerin kışkırtmalarını halk hareketi gibi göstermeye çalışması ve İran’la Mısır’ı aynı konumlarda lanse ederek Mısır’daki halk kıyamlarıyla İran’da sayıları bin kişiyi bile bulmayan bazı münafıkların İslam karşıtlıklarını aynı kefeye koyması tepki çekti.

Tahran’dan canlı yayın yaptığını iddia eden TRT-Türk muhabirinin, cep telefonuyla çekilmiş belirsiz görüntüleri,Tahran’da halk ayaklanması gibi göstermeye çalışması ve Türkiye’nin resmi devlet kanalı olan aynı kanalın, birkaç gündür tertiplediği siyasi yorum oturumlarında İran olaylarını saptıran ve gerçeklerle hiçbir alakası olmayan yorumlara yer vermesi ve bunun, Cumhurbaşkanı Gül’ün İran’da olduğu günlere denk getirilmesi, İran-Türkiye ilişkilerinden gocunanların oyunu olarak değerlendirildi.

Bu arada, dün akşam TRT-Türk’ te Radikal Gazetesi eski dış politika şefi Bn Ceyda Karan’ın İran’daki olayları saptıran konuşması da dikkatlerden kaçmadı.

İran-Türkiye yakınlaşmasının her zamankinden daha önemli olduğu ve her iki ülkenin de ABD-İsrail ikilisi tarafından karıştırılmak istendiği bu günlerde böylesine gerçekdışı haberler yaparak iki kardeş ülke arasındaki ilişkileri zehirlemek kimleri memnun ediyor?

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)