• Nombre de visites :
  • 571
  • 5/2/2011
  • Date :

İslam İnkılabının dünkü konuşması Alman basınında

islam inkılabının dünkü konuşması alman basınında

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei dün Tahran Cuma namazı hutbelerindeki konuşması Alman basınında geniş yankı uyandırdı ve Alman basını İslam İnkılabı rehberinden naklen Mısır olayının asıl kaybeden tarafının Amerika olacağını ön plana çıkardılar.

DPA haber ajansı, Ayetullah Hamanei'nin Mısır'da yeni siyasi oluşumun, İsrail rejiminin varlığını tehlikeye düşüreceğini yazdı.

Bu haber ajansı İslam İnkılabı Rehberinden naklen, siyonistlerin son Mısır olayları karşısında dehşet içinde olduklarını, zira Mısır'ın onların yanında yer almalarının son bulmasıyla nelerin olup biteceğinin çok iyi farkında olduklarını bildirdi.

DPA haber ajansı, "İran lideri, Arap dünyasını kıyam dalgasının saracağı ve siyonist rejimin devrileceği yönündeki tüm tahminlerimiz gerçekleşmektedir dedi" ifadesine yer verdi.

Bu haber ajansı, İslam İnkılâbı Rehberinin Mübarek'i siyonistlerin bir uşağı nitelediğini, bu kıyamın temelinde Mısır halkının Mübarek tarafından sürekli olarak Siyonistler karşısında aşağılanmasından kaynaklandığını söylediğini bildirdi.

Die Welt gazetesi ise İran liderinin Mısır ve Tunus'taki halk protestolarının İslami uyanış olduğunu bildirerek, onlardan İslam dinine dayalı bir halk düzeni oluşturmalarını istediğini yazdı.

İRİB.İR


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)