• Nombre de visites :
  • 746
  • 31/1/2011
  • Date :

Ahmedinejad’ın otomobiline yarım milyon kişi talip

ahmedinejad’ın otomobiline yarım milyon kişi talip

Tahran, 31 Ocak 2011 – Müzayede’ye konulan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın otomoniline bugüne kadar yarım milyon kişi kayıt yaptığının haberi verildi.

Mehr haber ajansı muhabirine konuşan İran Refah Kurumu Başkanı Ahmed İsfendyari, müzayedeye konulan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın 1977 model Peugeot 504 marka otombili için bugüne kadar yarım milyon kişi kayıt yaptığının haberini verirken, kayıtların 11 Şubat’a kadar uzatıldığını söyledi.

İsfendyari, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın otomobiline 2 milyon dolara fiyat önerildiğini, bugüne kadar müzayedeye katılanlar arasında 50 kişi önerilen fiyata yakın bir fiyat verildiğini ifade etti.

İran Refah Kurumu Başkanı, ABD, Asya ve Avrupa ülkeleri arasında bu otomobile talip olanlar olduğunu da konuşmasına ekledi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, Ahmedinejad’ın otomobiline talip olanlar www.ahmadinejad-car.com internet sitesinden müzayedeye katılabilirler.

Satılacak otomobilin kazancı Mehr projesi’ne tahsis edilecektir.

Mehr projesi, tüm İran'da devlet tarafından ücretsiz sağlanacak arazilerde, bir milyon toplu konutun kooperatifler aracılığıyla inşasını öngörüyor.

Düşük faizli kredilerle ucuza satılacak konutlar sayesinde dar gelirlilerin ev sahibi yapılması hedefleniyor.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)