• Nombre de visites :
  • 510
  • 24/1/2011
  • Date :

İran’da 50 Milyar dolarlık doğalgaz yatağı

iran’da 50 milyar dolarlık doğalgaz yatağı

 Geçtiğimiz günlerde İran`da keşfedilen yeni doğalgaz yatağındaki rezervin 50 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi.. Petrol Bakanı Mesud Mir Kazımi, dün yaptığı basın toplantısında İran’da keşfedilen yeni doğalgaz alanının ekonomik değerin en az 50 milyar dolar olduğunu açıkladı.

İran İslam Cumhuriyeti Petrol Bakanı Kazımi, ülkenin doğalgaz yatakları bakımından çok zengin bir bölgesi olan güneydeki Asaluye havzası yakınlarında keşfedilen doğalgaz yatağındaki rezervin 260 milyar metreküp olduğunu açıkladığı basın toplantısında , Hayyam doğalgaz alanındaki yatakta açılacak 18 ila 21 kuyudan günde 24 milyon metreküp doğalgaz çıkarılacağını , bunun da toplam rezerv değerinin 50 milyar doları aştığının belirlendiğini söyledi.

Rusya’dan sonra dünyanın en büyük gaz yataklarına sahip olan İran İslam Cumhuriyeti’nin, bu büyük servetini İslam ülkeleriyle paylaşmaya hazır olduğunu, bunun için de Siyonizme karşı ortak bir dayanışmayı yeterli bulduğunu söyleyen siyonist İsrail yanlısı Batı cephesi,İran’ın ilerleme yolunda attığı her adımı durdurmaya çalışsa da bunda artık başarılı olamıyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)