• Nombre de visites :
  • 475
  • 9/1/2011
  • Date :

ABD hapisanesindeki kızımın hayatı tehlikede!

abd hapisanesindeki kızımın hayatı tehlikede!

ABD’de hapisanede bulunan İranlı Şehirzad Mirkulihani’nin annesi “ABD hapisanelerindeki ahlaksızlıklar ve şiddet girişimleri nedeniyle kızımın hayatından şiddetle endişe duyyorum” dedi.Henüz ispatlanmamış bir suçtan dolayı3 yıldır ABD’de hapisanede bulunan ikiz kız çocuklarının büyükannesi Belkis Ruşen, muhabirimizle konuşurken “Duyduğuma göre geçen hafta kızım Şehrzad Mirkulihani'nin(29)bulunduğu hapisanede iki grup arasında çatışma çıkıyor. Bu çatışmada taraflardan biri elindeki kilidi karşı taraftan zenci bir kadının kafasına şiddetle vururak kadını kan revan içerisinde bırakıyor, bu vahşi ortamda kızımın hayatı tehlikede” dedi.

Belkis Ruşen daha sonra, Amerikan hapisanelerindeki şiddet olayları ve ahlaksızlıklarından dolayı kızının durumundan şiddetle endişe duyduğunu ifade ederek “Kızım o şiddetli kavga yüzünden gardiyanları çağırıyor. Ancak daha sonra olayın sorumlusu kızımın başına da aynı şeyi getireceği tehdidinde bulunuyor” dedi.

O tehditten sonra kızının geceleri uyamadığını da anlatan anne Belkıs Ruşen, kızı Şehirzadın şiddetle mağdur durumda olduğunu ancak Amerikalılardan kimsenin onun durumuyla ilgilenmediklerini vurguladı.

Şehirzad Mirkulihani 3 yıl önce ABD’de, eski eşinin Avusturya’da gece görmei sağlayan gözlükler satın aldığı ve onları İran’a yollamak istediği iddiasıyla gözaltına alınmış ve ABD Federal Mahkemesi tarafından 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak Şehirzadı ilgilendirmeyen söz konusu iddia bile henüz ispatlanmış değil.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)