• Nombre de visites :
  • 485
  • 3/1/2011
  • Date :

İran iki casus uçağını düşürdü!

iran iki casus uçağını düşürdü!

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Birliği Komutanı General Hacızade, İran'ın şimdiye kadar bir çok casus uçağını düşürdüğünü belirtti. Birliğin görevleri hakkında açıklama yapan Hava Uzay Birliği Komutanı General Hacızade, İran'daki bu özel birliğin bir kaç önemli görevi olduğunu belirtti.

General Hacızade, görevlerden birincisinin karadan karaya füze sistemleri, ikincisinin hava savunma sistemi, üçüncüsünün de uçak ve helikopter hizmetleri ve dördüncüsünün insansız uçaklar olduğunu belirtti.

General Hacızade, İran'ın herhangi bir yerden saldırıya uğraması durumunda ,saldırının başlatıldığı yer, dünyanın neresi olursa olsun, anında İran'ın o ülkenin üzerine yağmur gibi füze yağdırabilecek güçte olduğunu, İran'ın sahip olduğu bu çok özel füze birliklerinin, ayrıca Tahran’ı Cruise füzelerine karşı savunmakla da görevli olduğunu kaydetti.

General Hacızade, şimdiye kadar düşmanların bir çok casusluk uçağını düşürdüklerini ve bazen düşürülen uçakları ele geçirerek teknik özelliklerinin incelendiğini, Fars Körfezi’nde de iki casus uçağını düşürdüklerini vurguladı.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)