• Nombre de visites :
  • 433
  • 22/12/2010
  • Date :

İngiliz Savunma Bakanı İran'a kin kustu

ingiliz savunma bakanı irana kin kustu

 Dubai’yi ziyaret etmekte olan İngiliz Savunma Bakanı Fox’un, İran İslam Cumhuriyeti aleyhinde konuştuğu belirtildi. Dubai’de bulunan İngiliz güçlerini ziyaret için bu ülkeye gelen İngiliz Savunma Bakanı Fox, İran aleyhinde yaptığı açıklamada, dünya camiasının İran’ın yeni bir Kuzey Kore’ye dönüşmesine müsaade etmeyeceğini söyleyerek İran aleyhine ortam oluşturmaya çalıştı.

Dubai Emiri ve Başbakanı Şeyh Muhammed Bin Raşid ile Londra ve Washington’un İran karşıtı amaçları doğrultusunda konuşan Fox, güvenlik kaygılarının küresel boyutlara ulaşmasının kabul edilemez olduğunu ileri sürdü.

Bu garazkar konuşmayı yapan Fox'un, başta kendi ülkesi İngiltere ve onun ağababası olan ABD olmak üzere küresel emperyalizmin, bölgede ve dünyada güvensizliğin başlıca sorumlusu olduğunu ve bugün Irak ve Afganistan'ı işgal edenin,İran ya da başka bir İslam ülkesi değil, bizzat kendileri olduğunu unutmuş olması dikkatlerden kaçmadı.

Yine aynı konuşmada, Batının İran'a karşı uyguladığı yaptırımların işe yaramadığı ve yeni yaptırmların düşünülmesi gerektiği belirtildi.

İngiltere'nin son zamanlarda İran'ın gücünden ve bölgedeki etkisinden çok rahatsız olduğu ve İran'ın bu eski emperyalist ülkeyle ilişkilerini en düşük seviyeye indirme girişimlerinden pek öfkelendiği dikkatlerden kaçmıyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)