• Nombre de visites :
  • 959
  • 14/12/2010
  • Date :

İslam İnkılabı Rehberi Hz İmam Hüseyin’in-s- matem merasiminde

islam inkılabı rehberi hz imam hüseyin’in-s- matem merasiminde

  Muharrem Ayı matem merasimleri münasebetiyle, İmam Humeyni-ks- Hüseyniyesi’nde İsam İnkılabı Rehberi’nin de katılımıyla Hz Ali Ekber matem merasimi düzenlendi.Hz. Peygamber Efendimizin-s- sevgili torunu ve kendisini “Şehidler Efendisi” diye andığı Hz İmam Hüseyin’in-s- şehadet yıl dönümü münasebetiyle her yıl düzenlenen matem merasimlerinin ilk gecesi dün akşam Tahran İmam Humeyni-ks- Hüseyniyesi’nde başlatılırken İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei de bu merasimde bulundu.

Hz. İmam Hüseyin’in-s- için her yıl düzenlenen matem merasimlerinin ilk gecesi olarak dün akşamüstü Tahran İmam Humeyni-ks- Hüseyniyesi’nde İsam İnkılabı Rehberi’nin de katılımıyla Hz Ali Ekber matem merasimi düzenlendi.

Dün akşamki merasimde bulunan ağıtçılar Hz İmam Hüseyin’in-s- genç ve yiğit oğlu Hz Ali Ekber’le ilgili ağıtlar yakarak merasimde bulunanları göz yaşlarına boğdular.

Bu merasimde Hüccet-ül İslam Penahin de, Kerbele hadisesi ve Aşura gününün taşıdığı mesajlar hakkında bir konuşma yaptı.

Hz İmam Hüseyin-s- için düzenlenen matem merasimleri İmam Humeyni Hüseyniyesi’nde Muharrem ayının 7. Gününden 11. Gününe kadar devam ediyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)