• Nombre de visites :
  • 688
  • 13/12/2010
  • Date :

Batılı medya İranlı kadınları yanlış tanıtıyor!

batılı medya iranlı kadınları yanlış tanıtıyor!

İran Meclisi İnsan Hakları Komitesi Başkanı İlahiyan, batılı medyada İranlı kadınların yanlış tanıtıldığının altını çizerek “Batı medyasında İranlı Sekine Muhammedi’nin dosyası hakkında söylenenler gerçek dışı ve uydurma şeylerdir” dedi.İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu İnsan Hakları Komitesi Başkanı Zühre İlahyan Brezilya’nın Tahran Büyükelçisiyle görüşmesinde, İran-Brazilya arasında ilişkilerin devam etmesi ve iki ülkenin uluslararası gelişmelere yönelik bakış açılarının ortak olması konularına değinerek “İkili işbirliği ve irtibatların daha da geliştirilmeleri için bir hayli kapasitenin bulunması, aradaki ilişkilerin siyasi-ekonomik çeşitli alanlarda daha fazla geliştirilmelerini gerektiriyor” dedi.

İlahyan konuşmasının başka bir bölümünde, insan haklarının politik amaçlar uğruna bir araç olarak suistimal edilmesinin uluslararası münasebetlerde insan hakları konumunun tezyif olmasına sebep olacağını ve bunun da tehlikeli bir durum olduğunu vurgulayarak “Söz gelimi İranlı kadın Sekine Muhammedi’nin dosyasının çoktan beri batılı medyanın İran karşıtı bir senaryosuna dönüşmüş durumunda. O medyada bu kadının dosyası hakkında söylenenler tamamen uydurma ve gerçek dışı” dedi.

Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı daha sonra “Şurada söz konusu olan temel bir soru şu: Batı medyası suçu belli olan bir kadın hakkında neden bu kadar İran hakkında anti propaganda yapıyor. Halbuki son aylarda onlarca kadın terör eylemlerinde şehid düştüler. Bu haberlerin hiçbiri batı medasına yansımadı. En son terör olayına kurban giden İranlı nükleer bilim adamı şehid Şehriyari’ye terör eylemi düzenlenmesi de batı medyasında hiç kınanmadı” dedi.

Brezilya’nın Tahran Büyükelçisi Salgaro da bu ziyarette, ülkesinin İran’la ilişkilerini bütün alanlarda geliştirmek istediğini belirterek “İslami İran’la ilişkilerin geliştirilmesi hala Brezilya’nın temel önceliklerinden biridir” ifadesini kullandı.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)