• Nombre de visites :
  • 420
  • 20/11/2010
  • Date :

İranlı hacılardan, Pakistan sel mağdurları için yardım

iranlı hacılardan, pakistan sel mağdurları için yardım

  İslami İran'ın Pakistanlı sel mağdurları için insani yardımları kapsamında kutsal topraklarda bulunan İranlı hacılar, "110 bin dolar" yardım topladı.

El Alem televizyonun bildirdiğine göre, İslam inkılabı rehberi Ayetullah seyyid Ali Hamanei'nin hac işleri temsilcisi ve İranlı hacılar kafilesi başkanı Seyyid Ali Gazi Askeri, Mekke-i Mükerreme'de yaptığı açıklamasında, "İranlı hacıların, şimdiye kadar Pakistanlı sel mağdurlarına ulaştırılmak üzere 110 bin dolar yardım topladığını" söyledi.

Seyyid Ali Gazi Askeri açıklamasında, İslami İran hacılarının, nakit yardımlarının yanı sıra, İranlı hacıların kurban etlerini de bu yıl Pakistanlı sel mağdurları için gönderdiklerini belirtti.

Bu yılki hacı organizesinin memnuniyet verici geçtiğini hatırlatan İslami İran hacılar kafilesi başkanı ve İslam inkılabı rehberi temsilcisi Seyyid Ali Gazi Askeri, "müşriklerden teberri" merasimi oldukça düzenli, verimli ve görkemli geçti. İslam inkılabı rehberi Ayetullah seyyid Ali Hamanei'nin hac mesajı oldukça önemli ve ümid vericiydi. İslam inkılabı rehberi Ayetullah seyyid Ali Hamanei'nin hac bürosu ile diğer hacılar arasındaki ilişki de çok güzeldi. Bu ilişkilerde, İran'ın eğitim ve kültür programları uygulanırken, diğer hacılara, İran'ın değerli tecrübeleri aktarıldı" diye konuştu.

İrib.ir


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)