• Nombre de visites :
  • 412
  • 20/11/2010
  • Date :

Cruise füzeleri İran'a sökmeyecek!

cruise füzeleri irana sökmeyecek!

  İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava-Uzay Güçleri Komutanı, İran hava savunmasının bundan sonra modern Cruise füzelerine karşı da gereken donanımlara sahip olduğunu açıkladı.İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava-Uzay Güçleri Komutanı “Tahran, dünyanın geliştirilmiş Cruise füzelerine karşı savunma sistemine sahip olan ender başkentlerinden biri. Bu işin sorumluluğu da Sipahilere ait” dedi.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava-Uzay Güçleri Komutanı General Ali Hacizade, “Velayet Seması Koruyucuları-3” tatbikatının düzenlenişine değinerek, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusuna (Sipahiler) ait anti cruise savunma sistemini kendine has bir sistem olarak tanımladı ve “Tahran, dünyanın geliştirilmiş cruise füzelerine karşı savunma sistemine sahip olan ender başkentlerinden biridir. Bu hassas görevin sorumluluğu da Sipahiler gücüne ait. Sipahiler dışındaki Ordumuz da ülkenin diğer hassas bölgelerini korumakla görevliler” dedi.

“Velayet Seması Koruyucuları-3” tatbikatında İslami İran’ın bütün askeri kuvvetlerinin katılımı olduğunu hatırlatan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava-Uzay Güçleri Komutanı General Hacizade ayrıca “Bu tatbikat iki aşamalı olarak uygulanıyor. Yani,ordu kuvvetleri ve Sipahilerden bazı birlikler, farazi düşman olarak saldırıya geçtiler. Diğer taraftan savunma birlikleri de karşı tarafın kabiliyetlerinden habersiz bir şekilde keşif, takip ve karşılık verme girişimlerinde bulundular” şeklinde konuştu

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)