• Nombre de visites :
  • 502
  • 1/11/2010
  • Date :

İslam dünyasının birliği için “düşünce merkezleri” kurulsun!

islam dünyasının birliği için “düşünce merkezleri” kurulsun!

  İslam İnkılabı Rehberlik Bisesi Ehl-i Sünnet İşleri Müdürü “İslam dünyasında birlik beraberlik ortamının sağlanabilmesi için Müslüman halklar arasında fikir ve düşünce merkezlerinin kurulması gerekiyor” dedi.İslam İnkılabı Rehberlik Bisesi Ehl-i Sünnet İşleri Müdürü Hüccet-ül İslam Ve-l Müslümin Ali Ekber Attariyan Tusi, Medine-i Münevvere’daki muhabirimizle konuşurken, İslam dünyasında birlik-bütünlük ortamının temin edilmesi yolunda ortak noktalara dayanılmanın büyük bir önem taşıdığının altını çizerek “İslam dünyasında birlik beraberlik ortamı oluşturabilme yolunda Müslüman halklar arasında fikir ve düşünce merkezlerinin kurulması gerekiyor” dedi.

İslam İnkılabı Rehberlik Bisesi Ehl-i Sünnet İşleri Müdürü “İslam dünyasında birlik beraberlik ortamının sağlanabilmesi için Müslüman halklar arasında fikir ve düşünce merkezlerinin kurulması gerekiyor” dedi.

İslam İnkılabı Rehberlik Bisesi Ehl-i Sünnet İşleri Müdürü Hüccet-ül İslam Attaran Tusi ayrıca “Düşünce ve fikir merkezlerinin kurulması sayesinde “hacc”in büyük ve muazzam kapasitelerinin tanınmasıyla İslam dünyasının birlik ve ittifakı daha kolay sağlanacaktır” ifadesini kullandı.

Hüccet-ül İslam Attaran Tusi daha sonar, İslam’ın çeşitli mezhepleri arasında en az ihtilafın hac merasiminde bulunduğunu hatırlatarak “Hac merasimi, İslami ibadetler arasında en çok avantajı bulunan ve esasen birlik ve ittifak oluşturma amacıyla tasarlanmış olan bir ibadet biçimidir. Bu merasim sırasında dünya Müslümanları belli bir örtünme şekli içerisinde yüce Allah’a yakınlaşma ve Şeytan’dan uzak durma sloganları atıyorlar” dedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)