• Nombre de visites :
  • 658
  • 26/10/2010
  • Date :

Bolivya'nın Traktörleri İran'dan!

bolivyanın traktörleri irandan!

  İran İslam Cumhuriyeti, resmi bir temas için Tahran'da bulunan Bolivya devlet başkanının talebi üzerine, bu ülkenin Traktör'e olan ihtiyacını karşılayacağını bildirdi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre Bolivya devlet başkanı Juan Evo Morales Ayma dün Pazartesi İran'ın kuzey batısında yer alan Doğu Azerbaycan eyaleti merkezi Tebriz kentinde İran Traktör sanayi merkezinde incelemelerde bulunarak, İran imalı traktörlerin Bolivya'ya ihracı ve bu sanayinin Bolivyada montajının yapılması çağrısında bulundu.

Tebriz Traktör sanayi firması yönetim kurulu başkanı Ebul Feth İbrahimi ile görüşen Morales, İran-Bolivya arasındaki ilişkilerin müsbet bir ortamda devam ettiğini hatırlatarak, Bolivya da böyle bir montaj hattının inşa edilmesi durumunda İran imalı traktörlerin öteki Latin Amerika ülkelerine ihracı için de gerekli ortamın oluşacağını belirtti.

Tebriz Traktör sanayi şirketi yönetim kurul başkanı da bu görüşmede Bolivya'da traktör üretim birimi kurmaya hazır olduklarını bildirerek, her iki tarafın da yakın işbirliği ile bu üretim biriminin çok kısa bir süre içinde hizmete girebileceğini bildirdi.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)