• Nombre de visites :
  • 492
  • 25/10/2010
  • Date :

Tony Blair’in baldızı İran'da müslüman oldu

tony blair’in baldızı iranda müslüman oldu

  İngiltere’nin eski başbakanlarından Tony Blair’in baldızı Loren Bouth, İran’da kutsal Kum kentinde Hz Masume'nin türbesini ziyaret ettikten sonra müslüman oldu.Yüce İslam Peygamberi'nin -s- sevgili Ehl-i Beyt'inin 8. İmamı Hz Musa Rıza'nın -s- Kum'da yatan kardeşi Hz Masume'nin türbesindeki maneviyat, birçok kişinin Müslüman olup kelime-i şehadet getirmesini sağlarken, bu kez de İngiltere'nin basınında bomba gibi patlayan bir haberle yine Avrupa'da gündeme geldi.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, 43 yaşındaki Loren Bouth, Kum kentinde Hz. Masume'nin –s- türbesini ziyaret ettikten sonra müslüman oldu.

Tonya Blair’in baldızı Bouth müslüman olduktan sonra yaptığı açıklamada, şimdi başörtüsü kullandığını ve günde beş vakit namaz kıldığını, Kum ziyareti sırasında kendisine birdenbire derin bir maneviyat ve huzurun enjekte edilmiş gibi olduğunu belirtti.

Bayan Bouth artık domuz eti yemediğini ve bağımlısı olduğu alkollü içeceklerden de uzak durduğunu ve şimdi sadece her gün Kuran-ı Kerim okuduğunu, kendisinin müslüman oluşunun, eniştesi Tony Blair’in de İslam’a bakışını değiştirmesini temenni ettiğini vurguladı.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)