• Nombre de visites :
  • 501
  • 24/10/2010
  • Date :

Avrupa sağcıları Türkiye'nin üyeliğine karşı!

avrupa sağcıları türkiyenin üyeliğine karşı!

Avrupa'da aşırı sağcılar, Türkiye'nin AB'ye üyeliğini engellemek amacıyla referanduma gidilmesine çalışacaklarını bildirdiler.

Avusturya özgürlükçüler partisi, Belçika Vlaams Bleang partisi, İsviçre demokratları, Danimarka halk partisi ve Avrupalı diğer onlarca parti dün muhtelif bildiriler yayınlayarak, Türkiye'nin AB'de yerinin olmadığını ve Türkiye'nin AB'ye üyeliği ile ilgili kararın Avrupa halkı tarafından verilmesi gerektiğini bildirdiler.

Avusturya özgürlük partisi başkanı Christian Strache, Avrupa partiler arası dayanışma otumun kulisinde yaptığı konuşmada, AB kimliğinin, Avrupa dışından ülkelerin üye olmasıyla lekelenmemesi gerektiğini bildirdi.

Danimarka halk partisi üyesi Morton Mesraşmit ise Türkiye'nin AB'ye üyelik meselesinin üye ülkeler halklarına sunulmasını ve yapılacak referandum sonucu karar alınmasını teklif etti.

Türkiye şimdiye kadar AB'ye katılım amacıyla bu birliğin talep ve programları doğrultusunda ülkede bir çok değişikliğe gitmiş, hak ve özgürlükler konusunda önemli adımlar atmıştır. Hatta son anayasa değişiklik paketi de AB'nin isteği doğrultusunda olmuştur.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)