• Nombre de visites :
  • 386
  • 26/9/2010
  • Date :

ABD hükümeti, işkenceyle Afiye’den itiraf aldı!

afiye

  Pakistanlı Dr Fuziye Sıddiki, kız kardeşinin ABD’de 86 yıl hapis cezasına çarptırılmasını Amerikan mahkemesi adına bir başarısızlık olarak tanımlayıp “Afiye, gördüğü yoğun işkence zoruyla mahkemede bir takım laflar etti” dedi.FHA-ABD’de birkaç gün önce, El-Kaide terör örgütüyle işbirliğinde bulunduğu suçlamasıyla 86 yıl hapis cezasına çarptırılan Pakistanlı Afiye Sıddiki’nin ablası Dr Fuziye Sıddiki, Karaçi’deki muhabirimizle konuşurken, bir Amerikan mahkemesinin kardeşi hakkında böyle bir karar alması girişimine değinerek “Bu durum, Dr Afiye açısından bir yenilgi değil. Başarısız kalan taraf esas Amerikan mahkemesidir” dedi.

Açıklamalarının devamında ABD hükümetini kardeşi Dr Afiye’ye yoğun işkence uygulamakla suçlayan Dr Fuziye bu konuda “Amerikalılar kız kardeşimi gayri insani şartlar altında tutuklamışlardı. Afiye, ABD’de gördüğü işkenceler yüzünden mahkemede bir takım suçları kabul etmek zorunda kaldı” şeklinde konuştu.

Dr Fuziye ayrıca “Biz Müslümanız ve yine her zamanki gibi barış ve kardeşlik savunucusu olacağız” vurgulamasında bulundu.

Dr Fuziye daha sonra, kardeşi Dr Afiye Sıddiki’nin serbest bırakılması için çaba göstermediğinden dolayı Pakistan hükümetini ağır bir dille eleştirerek “Bu karar, Afiye’yi ABD’den geri getirebileceğini iddia eden demokrat bir hükümetin suratına inen bir tokattır” dedi.

Sıddiki ailesinin ifadelerine göre, Dr Afiye ve çocukları, Pakistan anayasasına aykırı olarak bu ülkede kararları yürütmekle sorumlu bazı teşkilatlar tarafından ABD’li bazı örgütlere teslim edild.


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)