• Nombre de visites :
  • 434
  • 18/9/2010
  • Date :

İstanbul'da Kur'anı Kerim'e hakaret protesto eylemi düzenlendi

istanbul

  Tahran, 18 Eylül 2010 - Önceki gün Cuma namazı sonrasında İstanbul Beyazıt'da bir protesto eylemi düzenlendi.

Peyamber Sevdalıları Platformu, Sarıyer İstinye'deki Amerikan konsolosluğu önünde düzenlediği protesto eyleminin ardından bugün de Beyazıt meydanında Cuma namazının ardından bir protesto eylemi düzenledi.

Sık sık tekbir getirilip "Kahrolsun Amerika" "kahrolsun İsrail" "Kur'an Canımız Feda Olsun Kanımız" "la ilahe illallah Amerika Lanetullah" sloganlarının atıldığı protesto eyleminde, müslümanları ellerindeki Kur'an'ı kaldırarak, Kur'an'a bağlılıklarını gösterdiler.

"Kur'an-ı Kerim Bizim Canımız Uğruna Feda Olsun Tüm Varlığımız" yazılı büyük pankartın açıldığı ve "Kuran'a Uzanan Eller Kırılsın" "Kahrolsun Amerika" "Kahrolsun İsrail" "Kahrolsun Siyonizm" "Zillet Bizden Uzaktır" yazılı dövizlerin taşındığı Protesto eyleminde, Peygamber sevdalıları platformu sözcüsü Said Şahin yaptığı konuşmada, Allah'ın dinine, peygamberlerine ve kitaplarına savşa açanların tarihte olduğu gibi günümüzde de helak olacaklarını ve yaptıklarının bedellerini ağır ödeyeceklerini söyledi.

Batıl cephesinde Kur’an yakma girişiminin bir ilk olmadığını söyleyerek tarih için buna benzer olayların sık sık rastlandığını belirtti. Nemrud’un Hz. İbrahim’i yakmak istediğini hatırlatan Şahin, Nemrud’un yaktığı ateşte kendisinin yandığını ve cehennemi boyladığını söyledi. Batılın devamlı surette hakka saldırdığını anlatan Şahin, bu savaşta galip gelecek olanın Allah ve Allaha inananlar olacağının dile getirdi. Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Ey Amerika ne kadar kan dökse de bu savaşta galip gelecek olan Allah’tır ve seninde sonun gelecektir” Kur’an’a olan saldırıların Müslümanları bir araya getirdiğini sözlerine ekleyen Şahin, “Onlar saldırdıkça Müslümanlar dirilecek ve canlanacaktır” dedi.

Said Şahin'in açıklamasının ardından Kudüs Kültür Merkezi adına bir konuşma yapan Nureddin Şirin, Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına karşı Keşmir ve Afganistan'da düzenlenen protesto eylemlerinde 20 müslümanın şehid olduğunu belirterek, Kur'an'a yapılan saldırılara da, bu uğurda dökülen kanlara da ilgisiz ve lakayt kalınamayacağını söyledi.

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Münevver Hasan'ın Lahor'da düzenlenen bir protesto eyleminde yaptığı konuşmaya atıfta bulunan Şirin, bugün bütün dünylanın gözleri önünde İslam'ın kutsal değerlerine böylesi alçakça saldırıların yapılabilmiş olmasının ardında, İslam dünyasındaki yöneticilerin ihanetlerinin yattığını belirterek "Amerika ve uşakları şunu çok iyi biliyorlar ki, İslam dünyasının liderleri ve onların güdümündeki sözde hocalar, hocaefendiler, vaizler, hatipler, müftiler şeref ve haysiyetten yoksundurlar. Onların Kur'an'a sahip çıkma gibi bir dertleri yoktur. Onlar Amerika'nın çizmelerini öpmekten, eşiklerinde doılaşmaktan başka bir şey bilmezler. Onlar ancak müslümanlar arasında fitne çıkarmayı, müslümanları birbirine düşürmeyi, müslümanların kanının dökülmesi için fetva vermeyi bilirler" dedi.

Mehrnews


 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)