• Nombre de visites :
  • 550
  • 18/9/2010
  • Date :

Kötülüklerin anası Amerika'ya ölüm!

isfhan

  İran’ın İsfahan kentinde, ABD'nin Kuran-ı Kerim’e hakaretini protesto eden halk, "Amerika çağın Ümmül fesadı!", "Kötülüklerin anası Amerika'ya ölüm!" diye haykırdı.İşgalci ABD'nin İslam ve Kur'an'a olan düşmanlığının ayaklandırdığ İran'da ABD karşıtı gösteriler dinmek bilmiyor.

İran’ın tarihi kenti İsfahan halkı da Cuma günü düzenledikleri protesto gösterisinde Amerika’da Kuran-ı Kerim’i yırtma ve yakma girişimini protesto etti.

"Kötülüklerin anası Amerika'ya ölüm!" sloganları dün İsfahan semalarını inletti.

Lübnan Hizbullah’ının bayrağı, Kuran-ı Kerim ve Amerika’ya ve korsan İsrail’e ölüm yazılarını içeren döviz ve plakartlar taşıyan İsfahan halkı, müslümanların Amerika’nın bu cinayetine karşı susmasının Kuran-ı Kerim’e ihanet olacağını haykırdı.

İsafahan halkı ayrıca bu çirkin olayın esas suçlularının yargılanmasını isterken, protesto yürüyüşünün sonunda Amerika ve korsan İsrail’i sert bir dille kınayan bir bildiri yayınladı.

"Kötülüklerin Anası ve kaynağı" demek olan "Ümm'ül Fesad" teriminin İslam fıkhında özel bir anlamı var ve bu konumda bulunan bir ülke, güç veya kimseyle ilgili hükümler bütün İslam mezheplerinde ortak noktalar içeriyor.

Bu konumdaki kimse, İslam dinine savaş açmış kimseye yakın bir prosedürde değerlendiriliyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)