• Nombre de visites :
  • 441
  • 15/9/2010
  • Date :

Gerçek bir Hırıstıyan, Kur'an yakmaz

vatikan büyükelçisi

  Vatikan’ın Tahran büyükelçisi Amerika’da Kuran-ı Kerim’i yakma girişimine gösterdiği tepkide bu eylemin gerçek bir hristiyanın işi olamayacağını vurguladı.Uluslararası Tek Ümmet Birliği'nin Papa'ya tavsiye ve uyarı niteliğinde yazdığı mektuba olumlu tepki gelmekte gecikmedi.

Amerika’da Kuran-ı Kerim’i yakma girişimine tepki gösteren İran’ın bazı öğrenci dernekleri temsilcileri ile görüşen Vatikan’ın Tahran büyükelçisi, bu işin gerçek bir hristiyanın işi olamayacağını, bir dinin adına bir başka dinin kitabı yakılamayacağını vurguladı.

Vatikan büyükelçisi ifade özgürlüğü bir başka dine hakaret etme anlamında olmadığını, dinler arasında karşılıklı saygının şart olduğunu ifade etti.

Görüşmede İranlı öğrenci temsilcileri de hristiyanlarla müslümanların iyi ilişkileri olduğunu, ancak bazı çevrelerin bu ilişkilerden rahatsızlık duyduğunu ve bu yüzden bozmaya çalıştığını belirttiler.

Görüşmenin sonunda İranlı öğrenci temsilcileri Vatikan büyükelçisine üç dilde hazırlanan Kuran-ı Kerim nushasını hediye etti.

Şimdi, bizzat Papa'nın veya Vatikan'ın da aynı doğrıltuda resmi bir bildiri yayınlaması ve Kur'an yakma komplosunu kınaması bekleniyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)