• Nombre de visites :
  • 430
  • 13/9/2010
  • Date :

İran, Pakistan'a 100 milyon dolarlık yardım yapacak

pakistan

Tahran, 13 Eylül 2010 - İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, Pakistan'daki selzedelere yardımlar çerçevesinde öncekilerden ayrı olarak 100 milyon dolarlık yardım yapacaklarını söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Rahimi, İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin Ramazan bayramında okuduğu hutbede, Pakistan halkına yardımların sınırsız bir şekilde yapılması gereğini vurgulaması yönünde, hükümetin de 100 milyon dolar yeni yardım yapma kararı aldığını söyledi.

Rahimi, ayrıca hükümetin içişleri bakanlığına, bütün birimlerini Pakistan halkına yardım yapılması için kullanması emrini verdiğinin altını çizdi.

Pakistan'da yaşanan sel felaketinin bütün insanlık için büyük bir imtihan olduğunu zira bugün çok zor durumda kalan Pakistan halkının İslam ülkeleri ve dünya halklarının yardımlarına gözlerini diktiğini kaydeden Rahimi, bugün insanlığa, yardım etme ve dostluğunu göstermesi için büyük bir fırsatın olduğunu hatırlattı.

Bilindiği gibi İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei, Bayram Namazı Hutbeleri'nde, İslam ülkeleri ve milletlerden Pakistan halkına yardım edilmesi çağrısında bulunmuştu.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)