• Nombre de visites :
  • 452
  • 3/8/2010
  • Date :

İran en üst düzeyde diyaloğa hazırdır

ahmedinejad

  Tahran, 02 Ağustos 2010 – İran İslam Cumhuriyeti Cumhrbaşkanı, ABD Başkanı’nı mantıklı bir ortamda ve medya karşısında kerelerce diyaloğa davet ettiğini hatırlatarak, saygı ve adalet temelinde İran’ın en üst düzeyde diyaloğa hazır olduğunu ilan etti.

  Bugün Pazartesi düzenlenen yurt dışında mukim İranlıların zirvesinde konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, ABD'nin İran ile en üst düzeyde diyalog kurmak isteğine işaret ederek, saygı ve adalet temelinde İran’ın en üst düzeyde diyaloğa hazır olduğunu ilan etti.

  Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ABD Başkanı’nı mantıklı bir ortamda ve medya karşısında kerelerce diyaloğa davet ettiğini hatırlattı.

  İran Cumhurbaşkanı, "Dünya meseleleri için çözüm yollarını masaya yatırırız. Bakalım kimin yöntemi daha iyidir"şeklinde konuştu.

  Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Barak Obama’nın iş başına geldiği ilk günlerde dile getirdiği değişim sözüne İran'ın o dönemde bu tutuma olumlu yaklaştığını, bugün ise ondan ümidini kestiği ifade ederken, ABD Başkanı’nın bu fırsatı iyi değerlendirmediğine dikkat çekti.

  Obama’nın Siyonistlere fazlasıyla ilgi gösterdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Siyonistlerin yalnız siyasi bir parti olduklarını, medya ve paralar onları ellerinde olduğunu kaydederek, Obama’ya tavsiyede bulunarak Siyonistleri bırakmasın istedi. 

  Ahmedinejad, ABD’ye soru yönelterek, “Siyonist rejim mi ABD üzerinde egemenlik kurmuştur yada ABD mi Siyonist rejimi üzerinde egemenlik kurmuştur?”dedi.

Mehrnews


 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)