• Nombre de visites :
  • 460
  • 21/7/2010
  • Date :

İran, nükleer silahların geliştirilmesine karşı!

laricani

  İran Meclis Başkanı Ali Laricani, ülkemizin daima nükleer silahların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının karşısında yer aldığını vurgulayarak “Bazı süper güçler, nükleer silahlarını geliştirmenin yanında yalancı sloganlar da atıyorlar” dedi.İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün, Parlamentolararası Birlik (PAB) üyesi ülke Meclis Başkanları zirvesinin kulisinde Yunanistan Parlamento Başkanıyla görüşmesinde yaptığı konuşmada “İran daima, nükleer silahların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına muhalif konumundadır. Fakat bazı süper güçler, bu tür silahları geliştirme ve modernize etmenin yanında bir de yalan ve içi boş sloganlar atıyorlar” dedi.

  Laricani daha sonra, İran halkının Yunanlılara yönelik bakış açısının olumlu olduğunu belirterek “Tabi ki iki ülke arasında işbirliğine dair iyi zeminler mevcuttur” ifadesini kullandı.

  Yunanistan Parlamento Başkanı “Filippos Petsalnikos” da bu görüşmede yaptığı konuşmada iki ülke arasında siyasi-ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için müsait ortam ve zeminin bulunduğunun altını çizerek “Bu bağlamda iki ülke parlamentoları çok olumlu bir rol oynayabilirler” dedi.

Farsnews


 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)