• Nombre de visites :
  • 519
  • 20/7/2010
  • Date :

Münafıklar İran sınır dağlarına taşınıyor!

münafık

  Beyaz Saray yetkilileri, “PKK” Liderlik Konseyi’ne bir mesaj yollayarak onlardan Irak’taki Münafıklar (Halkın Mücahitleri) örgütünün de Kandil dağına yerleşmelerine müsaade etmelerini istediler.Erbil’deki muhabirimizin bildirdiğine göre, Irak’taki Amerikan Ordusunun bu ülke topraklarından çekilmesi tarihinin yaklaşması ve Bağdat hükümetinin de, Münafıklar (Halkın Mücahitleri) terör örgütü unsurlarını yakalayıp yurt dışı etmekte kesin kararlı olması üzerine Amerikalı yetkililer, Amerikan Ordusu Irak’tan çekilmeden önce Münafıklar örgütü unsurlarını İran sınırındaki Kandil dağlarına yerleştirme işini bitirmek üzere şimdiden çabalanmaya başladılar.

  Bu arada PKK Liderlik Konseyi’nden güvenilir bir kaynak Erbildeki muhabirimizle konuşurken, ABD yetkililerinin PKK’lılarla yaptıkları bir anlaşmanın perde arkasını ifşa etti.

  Bu yetkili bu hususta şöyle konuştu: “Geçtiğimiz Cumartesi günü PKK Liderlik Konseyi, Beyaz Saray yetkilileri tarafından göderilmiş olan bir mesaj aldı. Bu mesajda Amerikalılar PKK yetkililerinden, Halkın Mücahitleri (Münafıklar) unsurlarının İran sınırındaki Kandil dağlarına yerleşmelerine izin vermeleri isteniyor. Buna karşılık olarak da onlar bize Türkiye’nin Kuzey Irak’a saldırılarını durduracakları sözü verdiler” dedi.

  Meselenin Konsey’de incelenmekte olduğunu belirten PKK’lı üst düzey bu yetkili, PKK’nın ABD’ye cevabı ne olduğu konusundan söz etmedi.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)