• Nombre de visites :
  • 561
  • 23/6/2010
  • Date :

İran gemisi 20 gün sonra Gazze’de olacak

iran

  Siyonist İsrail tarafından işgal edildikten sonra tam bir ablukaya alınan ve çocukların açlıktan öldüğü Gazze’ye yardım götüren İran gemisi Pazar günü yola çıkıyor.Siyonistlerin işgalinde bulunan Gazze`ye yardım götürecek İran bandıralı gemi bu pazar Abbas limanından demir alıyor. `Gazze`nin Çocukları` adlı gemide 5`i gazeteci 5`i İran Kızılayı görevlisi olmak üzere 10 yolcu bulunacak. Yolculuğu 14 gün sürecek olan geminin Kampanya sözcüsü Abdürrauf Edibzade, İran İslam İnkılabı Muhafızlarının gemiye eşlik edeceği haberlerinin uydurma olduğunu, gemi ve mürettebatının sivilliğinin kendileri için büyük önem taşıdığını vurguladı.

  Bu arada, siyonist İsrail haramibaşlarıyla ilgili bir haber dünya basınında şok yaratırken bu katil rejimin alnına da yeni bir kara leke olarak yapışıp kaldı. Batı kaynaklı haberlere göre ABD`de bulunan siyonist İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Birleşmiş Milletler`in (BM) Mavi Marmara baskınıyla ilgili uluslararası soruşturma yönündeki çabalarını askıya almasını ve katil İsrail aleyhine soruşturma açılmasının engellenmesini istedi.

  Mahkum edileceğini ve ağır tazminatların yanısıra, büyük siyasi bedeller de ödeyeceğini iyi bilen katil İsrail, tahkikat açılmaması için birçok ülkenin yetkilileriyle yoğun bir “DİPLOMASİ DİLENCİLİĞİ” başlatmış bulunuyor.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)