• Nombre de visites :
  • 596
  • 8/6/2010
  • Date :

Siyonist İsrail’in ölümü yakındır

ahmedinejad

  Tahran,08 Haziran 2010 – İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, Gazze'ye insani yardım götüren gemilere yönelik saldırıyı, Siyonist İsrail ile hamilerinin ölümünü daha da yakınlaştıran çok açık bir adım olarak nitelendirdi.

  Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK/CICA) dolayısıyla İstanbul’da bulunan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, peygamberimiz sahabilerinden Eyüb Ensari camiinde namaz kıldıktan sonra cemaatten bir grupla yaptığı görüşmede, terör rejimi İsrail'i kınadı.

  Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Siyonist İsrail aleyhinde pankartların da dikkat çektiği sözkonusu görüşmede, ırkçı İsrail'in gemiye yönelik saldırısında şehitler için Allah'tan rahmet dilerken, onların aileleri ve Türkiye halkıyla dert ortaklığı içinde olduklarını söyledi.

  Gazze'ye yardım götürme girişiminde bulunan Türkiye halkının bu girişiminin Türkiye'ye hayırdan ve zaferden başka bir sonuç getirmeyeceğini söyleyen Ahmedinejad, emperyalistlerin artık varlıklarının son noktasına geldiğini, Siyonist İsrail ve hamilerinin de çöküş süreci içine girdiğini hatırlattı.

  Ahmedinejad, İran ve Türkiye'nin kardeş, güçlü ve medeniyet sahibi ve insanlığın ve ahlakın sancaktarı olan ülkeler olduklarını belirterek, iki ülkenin geleceğinin parlak ve onların emperyalistler üzerindeki zaferinin de yakın olduğunu söyledi.

  Bu arada, Siyonist İsrail'in saldırısına hedef olan Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisinde bulunan bazı gönüllülerin İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'la dün gece görüştükleri bildiriliyor.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)