• Nombre de visites :
  • 650
  • 2/6/2010
  • Date :

Yardım Eylemleri Sürmeli, Cinayetkarlar Yargılanmalıdır !

hamenei

  Gazze'ye gönderilen insani yardım filosuna siyonist rejim tarafından düzenlenen kanlı baskın ardından, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei bugün bir mesaj yayınlayarak bu eylemin dünya kamuoyuna ve beşeri vicdanlara yönelik bir saldırı olduğunu belirtti ve 'bugün Filistin artık ne arapların sorunu ve ne de yalnızca İslami bir meseledir; Filistin artık çağdaş dünyanın insan hakları sorununa dönüşmüştür ve başta Amerika, İngiltere ve Fransa olmak üzere bu küstah ve cani rejimin destekçileri ciddi olarak cevap vermek zorundadırlar' dedi.

İslam İnkılabı Rehberi'nin mesajı şöyle:

'Bismillahirrahmanirrahim,

  İnsani yardım filosuna siyonist rejim tarafından düzenlenen korkunç ve cinayetkar eylem, 70 yıllık utanç verici hayatını bu tür cinayetlerle dolduran bu çirkin ve şer devletin büyük cinayetler serisinin bir diğer halkasıdır. Bu baskın, müslümanların bu bölgede ve özellikle de mazlum Filistin beldesinde yıllardır pençeleştiği acımasız ve küstahça davranışların bir örneğidir. Bu kez, bu yardım filosu ne araplara ve ne de müslümanlara ait olmayıp, dünya çapındaki beşeri vicdanlar ve kamuoyunun temsilcisi niteliğindeydi. Bu cinayetkar saldırı, hemen herkese şunu açıkça ispatlamıştır ki, siyonizm faşizmin yepyeni ve sert bir yüzüdür ve bu kez özgürlük ve insan hakları iddiasındaki devletler ve en başında da Amerika Birleşik Devletleri tarafından destek görmektedir.

  Bu, fıtratlarında canilik yatan zalimleri askeri, siyasi ve ekonomik açıdan destekleyen, onlara medya aracılığıyla destek sağlayan ve daima onların yol açtıkları facialara arka çıkan Amerika, İngiltere, Fransa ve diğer Avrupa devletleri ciddi olarak cevap vermek zorundadırlar. Dünya çapındaki uyanık vicdanlar ciddi olarak şunu düşünmelidirler ki, günümüz beşeriyeti şu anda duyarlı Ortadoğu bölgesinde ne kadar tehlikeli bir olguyla karşı karşıya bulunmaktadır ? Gaspolunmuş Filistin ülkesi ile mazlum ve acılı Filistin halkı üzerinde ne gibi cani, küstah ve çılgın bir devlet tahakküm kurmuştur ? Gazze'deki bir buçuk milyon çocuk, kadın ve erkeğe yönelik olarak üç yıldır gıda ve ilaç ambargosunun sürdürülmesi ne anlama gelmektedir ? Gazze ve Batı Yakası'ndaki gençlerin her gün katliama, hapis ve işkencelere tabi tutulması anlaşılabilecek gibi değildir. Filistin artık ne arapların sorunu ve ne de yalnızca İslami bir meseledir; Filistin artık çağdaş dünyanın en önemli insan hakları sorununa dönüşmüştür.

  Gazze'ye insani yardım filosu gönderilmesi şeklindeki bu parlak ve sembolik eylem, yepyeni biçimlerde onlarca kez daha tekrarlanmalıdır. Cinayetkar siyonist rejim ve destekçileri olan Amerika ile İngiltere dünya kamuoyu vicdanının nasıl büyük bir uyanış ve yenilmek bilmez bir güç ve azimle kendileri karşısında dikildiğini görmeli ve hissetmelidirler.

  Arap devletleri çetin bir sınavla karşı karşıyalar. Arap halkları onların etkili ve kesin girişimlerde bulunmalarını istemekteler. İslam Konferansı Teşkilatı ve Arap Ligi, Gazze muhasarasının kaldırılması, Batı Yakası'ndaki Filistin'lilerin evlerine ve topraklarına yönelik saldırılara son verilmesi ve Netanyahu ve Ehud Barak gibi cinayetkarların yargılanmasından daha azına razı olmamalıdırlar.

  Mücahid Filistin milleti ile halka dayalı hükümeti de şunu bilmelidir ki, düşman şu anda her zamankinden daha zayıf ve daha kırılgandır. Pazartesi günü düzenlenen deniz saldırısı kudret nişanesi olmayıp, bu gasıp rejimin yılgınlığının göstergesidir. İlahi sünnete göre zalimler, utanç verici dönemlerinin sonlarında yokoluş ve zeval kaderlerini kendi elleriyle çabuklaştırmaktadırlar. Önceki yıllarda Lübnan'a ve ardından da Gazze'ye saldırmaları, siyonist teröristleri uçurumun dibine yaklaştıran işte bu tür çılgınca eylemlerden idi. Akdeniz sularında uluslararası insani yardım filosuna saldırı da yine bu bağlamdaki aptalca eylemlerden biridir.

  Filistin'li kardeşlerim ! Hakim ve Kadir olan Allah'a güvenip dayanın. Kendi gücünüze de inanın ve sonunda zaferin size ait olacağını unutmayın. Ve bilin ki, 'Allah kendisine yardım edenlerden yardımını esirgemez; hiç kuşkusuz Allah güçlü ve aziz olandır !'

                                                                                                Seyyid Ali Hamenei / 1.6.2010


Bugün Filistin çağdaş dünyanın insan hakları meselesidir

Gazze Şeridinde genel grev!

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)