• Nombre de visites :
  • 484
  • 29/5/2010
  • Date :

İran Batı ve Doğu arasında köprü oluşturabilir

mutteki

  Tahran, 29 Mayıs 2010 – 22. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Toplantısında konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, Batı Asya ve Fars Körfezi Kıyı ülkeleriyle komşu olan İran’ın batı ve doğu arasında köprü oluşturabileceğini vurguladı.

  Bulgarisatn’ın başkenti Sofya’da düzenlenen 22. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşilatı Toplantısında konuşma yapan Menuçehr Mutteki, İran İslam Cumhuriyeti’nin izlediği dış politikada ikili ve kaç yönlü işbirliğiyle bölge ülkeleri için refah, ekonomik gelişme ve güvenlik sağlanmasını istediğini, bu doğrultuda ise komşularıyla ilişkilerini geliştirmeye yana olduğunu söyledi.

  Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatına üye ülkeleri arasındaki ortak kültür, medeniyet ve tarihi özellikleri samimi, huzur, güven verici ve birbirlerini anlamak için iyi bir ortam oluşturduğunu ifade eden Mutteki, bölgesel ekonomik işbirliği için bu teşkilatın iyi bir çerçeve oluşturduğunu açıkladı.

  İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, Batı Asya ve Fars Körfezi Kıyı ülkeleriyle komşu olan İran’ın batı ve doğu arasında köprü oluşturabileceğini vurguladı.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)