• Nombre de visites :
  • 497
  • 22/5/2010
  • Date :

Ayetullah Hamenei'yle görüşmem tarihi bir olay

bayrak

  Gürcistan Baş Piskoposu "İran'a yaptığım ziyaret sırasında Ayetullah Seyyid Ali Hamenei'yle görüşmem benim için tarihi ve unutulmaz bir ziyaret oldu" dedi.Gürcistan'daki muhabirimizin bildirdiğine göre, Gürcistan Baş Piskoposu 2. İlia İran Dışişleri Bakanı Sözcüsü ve Yardımcısı ve ayrıca İran'ın Gürcistan Büyükelçisini kabulünde yaptığı konuşmada "İran'la Gürcistan tarihi-kültürel birçok ortaklıklara sahipler. Buna göre, iki ülke arasındaki siyasi-kültürel ilişkiler düzeyinin arttırılması lazım" vurgulamasında bulundu.

  Gürcistan Baş Piskoposu 2. İlia daha sonra süper güçlerin toplu imha silahları üretip depolamaları konusuna değinerek "Güvenliği koruma bahanesiyle bu tür silahları üreten veya depolayan ülkeler, ilk başta kendi güvenliklerini tehlikeye atan ilk ülkeler konumundalar. Zira bu tür silahlar, benzin fıçısına benzerler. Her an patlayabilirler" dedi.

  Gürcistan Baş Piskoposu konuşmasının devamında dinlerin insanları doğruya hidayet etme ve adaleti sağlama konusunda oynadıkları role değinerek "İran'a yaptığım ziyaret sırasında Ayetullah Seyyid Ali Hamenei'yle görüşmem benim için tarihi ve unutulmaz bir ziyaret oldu" ifadesini kullandı.

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mikmanperest de bu ziyarette yaptığı konuşmada günümüz dünyada dinler ve din adamlarının dünyadaki krizleri çözmekte oynadıkları rollerinin altını çizerek "Günümüz dünyada şahid olduğumuz sorun ve krizler aslında batılı devletler ve toplumların din ve maneviyetten uzaklaşmaları, dolaysiyle uluslararası meselelerde zulüm, haksızlık, ayrım ve adaletsizliğin hakim olmasından kaynaklanıyor" dedi.

Farsnews


 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)