• Nombre de visites :
  • 399
  • 12/5/2010
  • Date :

Korsan İsrail de NPT’ye katılsın!

npt

  Fars körfezi işbirliği konseyi liderleri Riyad’da düzenlenen 12. istişare toplantılarında İran’ın nükleer meselesinin barışçıl yollardan çözümlenmesi ve korsan İsrail’in NPT anlaşmasına katılması gerektiğini belirttiler.Fars körfezi işbirliği konseyine üye 6 ülkenin liderleri 12. istişare toplantıları için Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bir araya geldi.

  Konseyin istişare oturumunda İran’ın nükleer meselesi, Fars körfezinde kritik askeri durum, korsan İsrail’in Lübnan ve Suriye’ye yönelik tehditleri, Irak ve Filistin’in son durumu gibi konuların ele alındığı belirtildi.

  Oturumdan sonra gazetecilerin karşısına çıkan konseyin genel sekreteri Abdurrahman El-Atiye, İran’ın nükleer meselesinin detaylı olarak ele alındığını, liderlerin bu sorunun diplomatik yollardan çözümlenmesine vurgu yaptığını ve ayrıca Ortadoğu bölgesinin her türlü nükleer ve kitle imha silahlarından arındırılması gerektiğini istediklerini ve bu bağlamda elinde 200'den fazla atom başlıklı füze bulunduğu bilinen korsan İsrail’in NPT anlaşmasını kabul etmesi için uluslararası camianın baskı uygulamasını vurguladıklarını kaydetti.

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)