• Nombre de visites :
  • 511
  • 10/4/2010
  • Date :

Ahmedinejad:Meydanı eşkıyalara bırakamayız!

ahmedinejad

  Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad “Silahsızlandırma işininin, kendileri atom bombasına sahip olanlara teslim etmek, bir kentin güvenliğini her şeyi yağmalayan eşkıyalara teslim etmekle aynıdır” dedi.Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad dün akşamüstü “İran Milli Nükleer Enerji Günü” münasebetiyle Tahran Milad kulesinde düzenlenen kutlama merasiminde yaptığı konuşmada “İslami İran’ın barışçı nükleer faaliyetlerine karşı çıkanlarla emperyalist devletlerin bütün siyasetleri insanlığa aykırıdır. Ellerinde atom silahı bulunduran devletlerin en büyük ihanetleri, nükleer enerjiyi, nükleer bombayla aynı düzeyde göstermeye çalışmalarıdır” dedi.

  Konuşmasını “Ellerinde atom silahı bulunduran istilacı devletler, nükleer enerji alanında çalışmayı kendi tekellerinde tutarak, dünya halklarının bu temiz kaynağa sahip olmalarına müsaade etmiyorlar” ifadesini kullanarak sürdüren Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra “İstilacı devletler bu tekelci tavırlarını, sadece nükleer enerji alanında değil, kültürel ve ekonomik alanlarda da, uyguluyorlar” dedi.

  Cumhurbaşkanı Ahmedinejad konuşmasının başka bir bölümünde şöyle dedi:

“Biz dini inancımız gereği, atom bombasına karşıyız. Bunu bugüne kadar da bunu defalarca dile getirdik. Esasen atom bombası peşinde olanlar insani kültürden yoksun kimselerdir. Bunlar insan ilişkilerinden anlamazlar. Ama biz diyoruz ki, insanlar arası ilişkilerin aşk, sevgi, dostluk ve kardeşliğe dayalı olması ve hiçbir devletin ötki devleti kendi istilam altına alayım diye düşünmemesi gerekiyor”

  Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad silahsızlandırma konusundan söz ederken ilginç bir benzetmede de bulunarak “Silahsızlandırma işinini, bizzat kendileri atom bombasına sahip olanlara teslim etmek, bir kentin güvenliğini her şeyi yağmalayacağından kuşku duymadığınız eşkıyaya teslim etmekle aynıdır” dedi ve şöyle ekledi: "Silahsızlandırma işini bizzat kendimiz yapmalıyız, yani bu konuda ciddi olan ülkelerle bir araya gelecek ve bizzat kendimiz onların silahlarını bırakmasını sağlayacağız! Yoksa, bütün dünya 60 yıldır onlara nükleer silahları ortadan kaldırmasını söylüyor, ama onların buna aldırdığı bile yok! Esasen onların, kendi elleriyle yaptıkları bu silahları kendilerinin yok etmeyeceklerini,onlardan bunu beklemenin büyük bir safdillik olduğunu bilmek lazım.. Nükleer silahlar depolayan bu ülkelere, "lütfen onları yok ediniz" diye rica etmenin hiçbir anlamı yoktur, bu yöntem sonuç vermedi. Bundan sonra, kesin sonuç veren yöntemi kullanmak gerek.."

Farsnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)