• Nombre de visites :
  • 2153
  • 21/3/2010
  • Date :

Siyonist İsrail sadece direnişin dilinden anlıyor

israil

  İsrail ile Filistin Yönetimi arasında başlayan müzakereleri eleştiren Hizbullah, İsrail'in sadece direnişin dilinden anladığını söyledi.

  Hizbullah Yürütme Kurulu Başkanı Haşim Safiyuddin, direnişin yeni denklemden bahsetmesiyle düşmanın sesinin kesildiğini vurguladı ve bu geri adımın haddi zatında İsrail’le olan mücadele tarihinde bölgenin daha önce görmemiş olduğu büyük bir başarı olduğuna dikkat çekti.

Safiyuddin direnişin bahsettiği denklemden sonra İsrail’in sesinin kesilmesinin, bahsedilen bu denklemin köklü bir denklem haline geldiğinin delili olduğuna işaret etti. İsrail’in bu yeni denkleme ve Lübnan, Filistin ve bütün bölgede gerçekleşen önemli yeni başarıya mahkûm olduğunu söyledi.

  Hizbullah kadın kollarının Ebrar salonunda Muharrem ayında örtünen bayanlar için düzenlediği onur töreninde konuşan Safiyuddin, Lübnan’ın güvenlik bakımından İsrail’den sonra karşı karşıya olduğu en büyük tehlikenin Amerika olduğuna işaret etti. Amerika’nın güvenlik alanındaki nüfuzunun ve bilgi sızdırmasının tehlikesine dikkat çekti.

  Safiuddin “Amerika’nın elinde bulunan bilgiler kesinlikle İsrail’inde elindedir. Bazılarının işi doğal karşılamasını yadırgıyorum. İsrail’e evlatlarımızı öldürmesi için silah veren Amerika’dır, Amerika’nın Lübnan’da elde edeceği nüfuz Lübnan için stratejik bir tehlikedir” dedi.

Safiyuddin konuşmasını “Lübnanlı olup da Amerika’nın Lübnan’daki nüfuzunu hafife alarak konuşan kişinin; bu kişi Lübnan ve Lübnanlıların stratejik ve ulusal güvenliğini hafife almaktadır diye parmakla gösterilmesi gerekir” diyerek sürdürdü.

  Safiyuddin İsraillilere iradesini ve denklemini dayatan galip ve direnen Lübnan’ın, Amerika’nın güvenlik ve siyasi düzeyde elini kolunu sallayarak davranmasına izin vermeyeceğini vurguladı. Siyasi, medyatik ve pratik araçlarla Amerika’nın güvenlik alanındaki sızıntılarının yapısını anlamak için elden gelenin yapılmasının zorunluluğuna işaret etti.

israil

  Safiyuddin İsrail ile Filistin Yönetimi arasında müzakerelerin yeniden başlaması hakkında Hizbullah’ın konumunun net olduğunu ve hiçbir zaman bu müzakerelerin fayda getireceğine inanmadığını, Amerikalı arabulucunun temiz bir arabulucu olmadığını sadece kelimenin tam anlamıyla “taraf” olduğunu söyledi.

Safiyuddin “Halen müzakere olabileceğine inanan kişiler var. Biz ise bunun insanların körleştirilmesi, gerçeklerin örtülmesi ve çarpıtılması olduğunu düşünüyoruz. İsrail’e bir ay, 3 ay, 1 sene, 2 sene hatta 10 sene de versen o buna karşılık bir şey vermek istemez. Arapları ve Filistinlileri küçük düşürmek ister" dedi.

  Safiyuddin halen müzakereler ve diplomasiyle Filistinlilerin ve Arapların bazı haklarını geri alabileceklerini zannedenlerin vehmettiklerini ve yanıldıklarını belirterek “İsrail direnişten başka bir dilden anlamaz. Biz geçtiğimiz 20 yıl boyunca 2 tecrübeyle karşı karşıya olduk. Direniş her zaman başarı ve galibiyet getirdi. Ayrıca direniş tırmanışa geçmiş ve güçlenmiştir. Müzakereler ise her zaman daha fazla zelillik, küçük düşme ve taviz vermeyi getirdi. Durum o raddeye vardı ki İsrail Kudüs, Batı Şeria ve diğer yerlerdeki mukaddesatı çiğner oldu.”

  Safiyuddin sözlerini şöyle noktalandırdı: “Biz hiçbir zaman kendimizi bu seçeneğin karşısına koymayacağız. Biz kendimizi düşmanın karşısına koyacağız. Çünkü biz hedeflerini bilen ve bu hedefleri gerçekleştirecek yolları da bilen güçlü, şerefli direnişin evlatlarıyız."

isra haber


Siyonist Vahşet ve Filistinli Çocuklar 2

İsraile tepkilerin “sert”liğine dair

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)