• Nombre de visites :
  • 532
  • 27/2/2010
  • Date :

Batı Azerbaycan eyaletinde faaliyet gösteren bir terörist çete çökertildi

istihbarat

  Tahran, 27 Şubat 2010 – İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanlığı, İran’ın Batı Azerbaycan eyaletinde faaliyet gösteren bir terörist çete çökertildiğini ve mensupları da tutuklandığının haberini ilan etti.

  İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakanlığa bağlı İmam Zaman(a.c) adsız askerlerinin istihbarat çalışmaları sonucunda, Batı Azerbaycan eyaletin bazı dini merkezlerine sızan ve gençlerin dini duygularını terör eylemleri gerçekleştirmek için sömüren ve terörist çeteye mensup olan bir kaç kişi tutuklanarak Yargı Mercilerine sevk edilmişlerdir.

  Yapılan bu açıklamada, Vehabi mezhebine mensup olan bu teröristler Bank Melli’de növbet tutan askerin şehit düşürülmesine karıştıklarını ayrıca, geçen yılda Mehabad ilçesinde Sünni imamına yönelik terörist eylemi gerçekleştirdiklerini belirtildi.

  Mehr haber ajansının raporuna göre, söz konusu çete mansupları başka bir terörist eylemi hazırlığı içindeyken tutuklanarak onlardan altı adtet kalaşnikof, tüfek ve çeşitli mühimmatlar ele geçirilmiştir.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)