• Nombre de visites :
  • 836
  • 19/10/2009
  • Date :

Kudüslü Çocukların Yaptığına Bakın!

kudüslü çocuk

       Kudüslü çocukların bir hafta süresince Kudüs'te verdikleri taşlı mücadele, İsrail'e hesaplarını yeniden gözden geçirmeye zorladı.

        Filistin Halk Direniş Komiteleri resmi sözcüsü Ebu Mücahid, Mescid-i Aksa'da bir hafta süren direnişin, "Mescid-i Aksa'nın tüm müslümanlar için kırmızı çizgidir. Filistinliler ve arkasında duran İslam ümmeti, cesetlerinin üzerinden geçilmediği sürece, Siyonist işgalcilerin Aksa'ya yaklaşmasına müsaade etmeyeceklerdir" mesajını tüm dünyaya ilettiğini söyledi.

       İsrail polisinin Mescid-i Aksa'yı kuşatma altına almasının hedefinin, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya kolayca girmesini sağlamk olduğunu hatırlatan Ebu Mücahid, "Mescid-i Aksa'da bir hafta boyunca sabreden, bilinçli Filistinliler Siyonistlerin bu çirkin planlarını başarısızlığa uğrattı" dedi.

       Ebu Mücahid, bugün Gazze'de yaptığı basın açıklamasına şu sözlerle devam etti: "Kudüs'teki çocuklar ve gençlerin ayaklanması, düşmana hesaplarını yeniden gözden geçirmesini sağladı. Bir hafta süresince Mescid-i Aksa meydanı, açık savaş alanına dönmüştü. Bizlere, mübarek intifada günlerini hatırlattı. Siyonist düşmanın Mescid-i Aksa kuşatmasından geri adım atması, tüm Filistin'i kuşatarak Kudüs'ü işgalden kurtaracak bir intifadanın kapılarını açacağının delilidir."

     İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırılardan geri adım atmayacağına dikkat çeken Ebu Mücahid, Kudüslülerden Mescid-i Aksa'da namaz kılmaya ve itikafa girmeye devam etmelerini istedi.

     Bilindiği üzere İsrail, Mescid-i Aksa'da direnişe geçen Kudüslülerin isteklerini kabul ederek, Mescid-i Aksa çevresindeki ablukayı kaldırma ve direnişçileri tutuklumamayı kabul etti.

 

İsra Haber

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)