امروز:
دعای فرج:
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

بعثت رسول خدا
دیباچه‌ی بعثت
سیماى پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله در آیینه وحى
آیا نخستین وحى در ماه رمضان بود؟
ذکری برای عالمیان...
شد خاتم انبیا محمد ( ص)
محمد صلی الله علیه و آله و هویت نوپدید
آیا می‌دانید پیامبر اکرم صلوات الله علیه
اگر بعتثی نبود !
فوائد بعثت پیامبر خاتم صلی الله علیه وآله
چرا همه به پیامبر ایمان نیاوردند ؟
سفیر رستگاری
خدا محمد را برگزید
گزارشی از عصر بعثت
آیین پیامبر(ص) پیش از بعثت
بعثت در آیینه‌ی نگاه محمد (ص)
ره آورد بعثت از منظر نهج البلاغه(3)
ره آورد بعثت از منظر نهج البلاغه(2)
ره آورد بعثت از منظر نهج البلاغه(1)
آفتاب حق
اى خواجه عالم
سبد سبد گلِ مهتاب
سقف مدائن نشست کرد
لولاک محمد
گل سرخ غزل
محمد محور عالم
مهر جهانتاب
نفس پاک محمد
هستی به تو نازد
او محمود و من محمد هستم
کیفیت عبادت رسول خدا (صلى الله علیه و آله)
دست به دامن چه کسی شویم؟
بعثت، یک ضرورت طبیعی و فطری
نگاهی بر فلسفه بعثت پیامبر اسلام
مروری بر اهداف بعثت نبی مکرّم اسلام
بخوان به نام نامی توحید!
شکوه خورشید
فرودگاه وحی
این نور نبوت است
تجلیگاه قرآن است امشب
سحر غار حرا خورشید باران بود
آسمانی ‌ترین هدیه‌ی خدا
او مدتی بود خواب هایی می دید
صدایی از پس دیوار زمان
حرا در هاله ای از نور
پیامبری که من دیدم
من خشت آخر خانه نبوتم
دلم تنگِ پیامبر است
پیامبر ما چه شکلی بود؟
راز بزرگ رسالت
بعثت نبوی از نگاه علوی
نماهنگ های ویژه بعثتدسته: ویژه بعثت پیامبر اعظم

تاریخ : [ 1396/2/4 ] [ 7:52 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


نویسنده و محقق انگلیسی در کتاب سرمایۀ سخن می گوید: «اسلام تنها دینی است که هر بشر شرافتمند
می تواند بداشتن آن افتخار ورزد، اگر شاخه و برگهای اخیر آن را بزنند (که اینکار را امام روح¬الله خمینی در انقلاب اسلامی ایران کرد.) تنها دینی است که من دریافته ام و بارها گفته ام که از سر خلقت آگاه است و با راز آفرینش آشنا و همه جا با تمدن همراه است، دین اسلام می باشد».
اسلام در آغاز کار از پیچیدگیهای لاهوتی که مدتها مایۀ دردسر مسیحیت شده¬بود و سرانجام، حقیقت آن را از میان برد برکنار بود. اسلام کاهن ندارد بلکه گروهی دانشمند و معلم و واعظ دارد و روح رأفت و سخاوت و اخوت در آن نافذ است.


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/30 ] [ 15:40 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


سال 1763 میلادى در تاریخ افکار ولتر نقطه عطفى بود. در این سال بود که سرانجام تصویر جدیدى از حضرت محمّد(ص) و پیروانش در ذهن او ترسیم شد، قضاوت او نیز درباره شخص پیامبر اسلام (ص) که همیشه مورد عنادش بود تغییر کرد و آنگاه که حقیقت را بازیافت درباره آن حضرت گفت: محمّد(ص) بى گمان مردى بسیار بزرگ بود و مردان بزرگى نیز در دامن فضل و کمال خود پرورش داد. قانون گذارى خردمند، جهانگشایى توانا، فرمانروایى دادگستر، پیامبرى پرهیزگار بود و بزرگترین انقلاب هاى روى زمین را پدید آورد.
ولتر در سال 1776 میلادى به یاد نمایشنامه فناتیسم، نخستین اثر ضد اسلامى اش، آخرین سخن خود را بر زبان آورد که: "من در حق محمّد(ص) بسیار بد کردم" و چون برداشت هاى اولیه او از اسلام تحت تأثیر نوشته هاى مغرضانه مسیحیان بود از روى خشم مى گفت: "همه کتاب هایى را که تاکنون مسیحیان درباره مسلمانان نوشته اند باید بر آتش افکند."


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/29 ] [ 15:39 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


محمد(ص)در دوره خود، باهوش‏ترین عرب و پرهیزگارترین و متدیّن‏ترین آنان، پرحوصله و بردبارتر از همه و نسبت به دشمنان از همه مهربان‏تر و خوش‏رفتارتر بود و بر پایه آن، امپراتورى عظیم و بى‏مانند اسلامى را برپا کرد که ناشى از تفوق این پیغمبر، بر رجال آن عصر بود و بس؛ اما دینى که او آورد و مردم را به آن دعوت نمود، یک خیر و برکت بزرگ بود و از این رو، عموم ملل به او گرویدند و از آن بهره‏مند شدند.


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/28 ] [ 15:37 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


محمد از بزرگ‏ترین خیرخواهان بشر است و ظهور او، نشانه یکى از عالى‏ترین عقول مى‏باشد. اگر آسیا بخواهد به فرزندان خود افتخار کند، سزاوار است که به این رادمرد بزرگ و بى‏مانند، افتخار نماید؛ البته یکى از ظلم‏هاى بزرگ است، اگر بخواهیم حق این مرد بزرگ را ادا نکنیم؛ زیرا این همان شخصى است که در هنگام ظهورش، عرب در درجه‏اى از انحطاط و توحش بوده که بر ما مخفى نیست و باز مى‏بینیم که پس از بعثت او، بر اثر انوارى که دیانت اسلام در کسانى که آن را با میل پذیرفتند، افروخت، چگونه اوضاع آن سامان، منقلب و دگرگون شد؛ به همین جهت است که شک در بعثت محمد (ص) را شک در قدرت خداوندى که شامل تمام جهان و جهانیان است، باید دانست.


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/27 ] [ 15:37 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


محمد، ششصد سال پس از مسیح ظهور کرد و با نیروى خدایى که داشت، توانست تمام اوهام را برطرف سازد و بت‏پرستى را براندازد و چون مردى درست‏کردار، راست‏گو و بى‏آلایش بود، مردم به او لقب امین داده بودند. لهجه صادق و عزم استوارى داشت و با همین مزایا، توانست گمراهان را به راه راست هدایت کند.


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/26 ] [ 15:36 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


محمد(ص) ، بزرگ و پیشواى حکومت اسلامى و همواره مراقب آسایش و آزادى ملت خود بوده و کسانى را که مرتکب جنایت مى‏شدند، مجازات مى‏کرد. این پیغمبر، دعوت به پرستش خداى یگانه و دین یگانگى را ترویج مى‏کرد و در دعوت به این دین، لطف و مهربانى را حتى با دشمنان، مراعات مى‏کرد. در این شخصیت، دو صفت از بهترین و عالى‏ترین صفات بشرى وجود داشت و آن دو، عدل و رحمت مى‏باشند.


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/25 ] [ 15:36 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


کمتر خانواده‏اى در عربستان دیده مى‏شود که نام یکى از فرزندان خود را «محمد» نگذارد و اصولاً انتشار این نام در عالم، بیشتر از انتشار نام پطرس و یوحناست. محمد(ص)، پیغمبر عرب، اول کسى بود که وحدت ملى عرب را عملى کرد و آن قبایل را در زیر یک پرچم گردآورد و هنگامى که ظهور نمود، نه تنها عربستان، بلکه جهان، محتاج به ظهورش بود. او با قوه و اعمال نفوذ، وحدت عرب را ایجاد نکرد؛ بلکه بر اثر کلام شیرین و اخلاق نیک خود، قلوب این قوم را تسخیر کرد تا آنان از روى میل از او پیروى کرده، به گفته‏هایش ایمان آوردند. حقاً مى‏توان گفت که فرزند مکه صفایى داشت که در سایر پیغمبران یافت نمى‏شد. در او نیرویى بود که با آن، میان دل‏هاى متفرق، ایجاد ائتلاف مى‏کرد و به طورى آنها را متحد مى‏کرد که در پندار و احساس، در حکم یک دل بودند.


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/24 ] [ 15:35 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


اضافه بر آنچه گفته شد طبق گفته تاریخ نویسان عرب حضرت محمد (ص) بسیار خود دار و متفکر ، کم حرف ، احتیاط کار ، خوش قلب ، در رفتار و کردارِ خود بسیار مراقب ادب و پاکیزگى خویش بود تا پس از این که به ثروت و اقتدار نیز رسید هیچ گاه کارهاى خود را به دیگرى واگذار نکرد .
او مردى بود بردبار در برابر سختیها و دشواریها خود دار و متحمل ،داراى همتى بلند و در برخوردها مهربان و خوشرو بود یکى از خدمت گذارانش نقل مى کند که هجده سال تمام خدمت او ارا انجام میداد و در طول این مدت هیچ گاه سخن تند یا کردار ملال آورى حتى براى تنبیه کردن من نیز از او ندیدم ، حضرت محمد (ص) جنگ جویى دلاور و ماهر درفنون جنگى بود اگر احساس خطرى مى نمود فرار نمى کرد و بدون جهت نیز خود را به مهلکه نمی انداخت.


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/23 ] [ 15:34 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]


دانشمند، شاعر، نویسندۀ معروف آلمانی که تأثیر عمیقی بر ادبیات آلمان و جهان به جای گذاشته در کتاب دیوان شرقی و غربی می¬گوید: «مندرجات کتاب قرآن... ما را مجذوب می¬کند و به شگفت می¬آورد و سرانجام به تعظیم و احترام بر می¬انگیزد، از حماقتهای آدمی است که تنها عقیدۀ شخصی خود را ستایش کند. هرگاه معنای اسلام تسلیم شدن به ارادۀ خداوند جهان می¬باشد، پس ما همگی- در اسلام- زندگی می¬کنیم و مسلمان می¬میریم».


دسته: پیامبر اعظم (ص)از نگاه اندیشمندان

تاریخ : [ 1396/1/22 ] [ 15:34 ] | نویسنده : [رسول گلی زاده ]
تمامی حقوق مطالب، برای وبلاگ سفير رحمت محفوظ است.

X