صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 205064
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
ویروس "مایکل جکسون " در فضای سایبر    


در عنوان این پست الکترونیکی آمده است که متن این ایمیل، حاوی ضمیمه فشرده‌ای از آهنگ‌ها و تصاویر منتشر نشده مایکل جکسون است که هفته گذشته بر اثر حمله قلبی درگذشت.

به گزارش خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، عصر ایران نوشت؛ شرکت امنیتی سوفوس به کاربران هشدار داد: ویروس اینترنتی از طریق ایمیل‌های ارسالی انبوه که مدعی‌اند حاوی آهنگ‌ها و عکس‌های انتشار نیافته از مایکل جکسون هستند، انتشار یافته است

سوفوس اعلام کرد: این ایمیل با عنوان «یادبود مایکل جکسون» منتشر و از نشانی sarah@michaeljackson.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، این ایمیل مدعی است حاوی ضمیمه فشرده‌ای از آهنگ‌ها و تصاویر منتشر نشده این خواننده آمریکایی است که هفته گذشته بر اثر حمله قلبی درگذشت.

سوفوس به کاربران رایانه هشدار داده این ضمیمه‌ها را باز نکنند زیرا به‌محض بازکردن در معرض آلودگی قرار می‌گیرند و پس از آلودگی، این ویروس به طور خودکار شروع به انتشار در میان کاربران اینترنتی دیگر می‌کند.

به گفته کارشناسان سوفوس، این ویروس علاوه بر ایمیل، به شکل اتوران از طریق حافظه‌های USB نیز منتشر می‌شود. مشاور ارشد فن‌آوری سوفوس نیز به کاربران توصیه کرد که با پاک کردن سریع این ایمیل خود را از گرفتاری از آلوده شدن به این ویروس نجات دهند.

دسته ها : علم وفناوری
يکشنبه جهاردهم 4 1388

پژوهشگران صنعت نفت موفق به ساخت نانوپوشش‌های پایه آبی و پایه حلالی ضدخوردگی جهت حفاظت از سطوح فلزی صنعت نفت شدند که به گفته آنها می‌تواند در مکان‌هایی که امکان مانیتورکردن وجود ندارد خوردگی را درهمان مراحل اولیه متوقف کند.

فریبا مهدوی یکی از کارشناسان این طرح در گفت‌و‌گو با خبرنگار«علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این باره اظهار کرد: مکان‌هایی که نیاز به حفاظت داشته و تعیین نقاط خوردگی در آنجا کم است نانو پوشش‌های هوشمند ضد خوردگی می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند، ‌بعنوان مثال داخل مخزن سوخت هواپیما جایی است که امکان مانیتور کردن نقاط خوردگی بسیار کم بوده و عوامل خورنده به سطح دسترسی پیدا می‌کنند لذا این پوشش‌ها بصورت خود به خود موادی را آزاد می‌کند که مانع از وقوع اولین عوارض خوردگی می‌شود.

مهدوی تصریح کرد: پوشش داخل خطوط لوله نیز همین مشکل را دارد یعنی در واقع مانیتور کردن محل خوردگی سخت است و عوض کردن دوباره پوشش‌ها مشکلاتی را به همراه دارد که اینگونه نانوپوشش‌های هوشمند ضد خوردگی قابل استفاده هستند. همچنین برای هرگونه سطح فولادی می‌توان از این پوشش استفاده کرد.

وی درخصوص مزایای استفاده از این نانو پوشش‌ها خاطرنشان کرد: هوشمند بودن به این دلیل است که خود پوشش این اجازه را نمی‌دهد که خوردگی اتفاق بیافتد.

این کارشناس پژوهشگاه صنعت نفت تصریح کرد: این محصول تا به حال در ایران تولید نشده لذا مقرر شده که مقداری از کاری که در خارج از کشور در این زمینه صورت پذیرفته اتخاذ شده و یکسری اصلاحاتی بر روی آن انجام دهیم که در حال حاضر نیز بر روی رنگ های پایه آبی کار می‌شود. بنابراین می توان گفت مزیت هوشمند بودن این است که اجازه داده نمی‌شود تا خوردگی ادامه پیدا کند و در واقع در همان مراحل اولیه خوردگی متوقف می‌شود.

مهدوی یادآور شد: این طرح اکنون در قالب پروژه بوده و در صورت اجرایی شدن باید اقدامات اولیه و پروژه های لازم قبل از آن انجام گیرد.

پنج شنبه چهارم 4 1388

چطور سرورهای اینترنت کار می‌کنند؟


 

     
مرورگر باید با یک سرور نام‌های دامنه (DNS) ارتباط برقرار کند و آدرس مربوطه را به یک آدرس IP‌ که برای سرور و کامپیوتر قابل درک است، تبدیل کند.آیا تا به حال به اینکه چطور یک صفحه اینترنتی به کامپیوتر شما رسیده است فکر کرده‌اید؟
پشت کامپیوتر خود نشسته‌اید و دوستی ایمیلی به شما می‌زند و آدرس سایتی به این شکل را به شما می‌دهد، http://www.web.com/web-server.htm
مرورگر اینترنت شما با سرور ارتباط ایجاد کرده و صفحه مورد نظر را درخواست و دریافت کرده‌ است.
جزئیات این عملیات و معرفی اجزایی که به این عملیات کمک می‌کنند:
• مرورگر، آدرس را به قسمت‌های زیر تقسیم می‌کند:
ـ پروتکل: http
ـ نام سرور: www.web.com
ـ نام فایل: web-server.htm
• مرورگر باید با یک سرور نام‌های دامنه (DNS) ارتباط برقرار کند و آدرس مربوطه را به یک آدرس IP‌ که برای سرور و کامپیوتر قابل درک است، تبدیل کند. [چطور سرور نام‌های دامنه کار می‌کند؟]
• جستجوگر سپس با سرور در IP دامنه و پورت 80 ارتباط برقرار می‌کند.(در مورد پورت در ادامه توضیح می‌دهیم)
• براساس پروتکل http مرورگر دستور GET را به سرور می‌فرستد و تقاضای فایل web-srever.htm را می‌کند
• سپس سرور متن HTML صفحه را برای مرورگر می‌فرستد
• مرورگر متن HTML را می‌خواند و آن را به فرمت مخصوص تبدیل می‌کند و نمایش می دهد.

دسته ها : علم وفناوری
شنبه شانزدهم 6 1387

کوسه سفید بزرگ، قوی ترین آرواره های جهان را دارد

22 مرداد 1387  14:43
با مدلسازی رایانه ای روشن شد ، قوی ترین آرواره های جهان از آن کوسه سفید بزرگ است .
به گزارش شبکه خبر و به نقل از ایرنا ، محققان دانشگاه نیوساوث ویلز و وزارت صنایع دریایی استرالیا با همکاری دانشگاه کالیفرنیای آمریکا با مدلسازی رایانه ای به اطلاعات بی سابقه ای در مورد قدرت آرواره های کوسه سفید بزرگ و نزدیک ترین خویشاوند باستانی آن پی بردند.

آنها با تحلیل داده های تشریحی و بیو مکانیکی به دست آمده از جمجمه و بافت های ماهیچه ای این دو گوشتخوار اطلاعات بی سابقه ای را در مورد عادات غذایی آنها کشف کردند.

این پژوهشگران با استفاده از تصاویر حاصل از سی تی اسکن جمجمه یک کوسه سفید نر 4 / 2 متری ، مدل های سه بعدی از آن تهیه کردند و با به کار بردن نرم افزار نوین تصویربرداری و تحلیلی ، جمجمه ، آرواره و ماهیچه های آن را بازسازی کردند و برای این کار صدها هزار قطعه ریز را به یکدیگر متصل کردند.

آنها به صورت دیجیتالی این مدل کامپیوتری را مورد آزمایش تصادف قرار دادند تا با شبیه سازی شرایط مختلف ، به قدرت آرواره این جانور شکارچی وحشت آور و نیز نحوه پیچیده توزیع فشارها و کشش های وارده به آرواره ها آن پی ببرند.

این آزمایش ها نشان داد ،قدرت آرواره بزرگ ترین کوسه های سفید برابر 8 / 1 تن است و در مقام مقایسه باید متذکر شد که این قدرت در آرواره شیر آفریقایی حدو د 560 و در مورد انسان حدود 80 کیلوگرم است ، به این ترتیب گاز یک کوسه سفید بزرگ 20 برابر قوی تر از شدت گاز انسان است.

استیورو نویسنده ارشد این تحقیق می گوید ، کوسه سفید بزرگ بدون تردید یکی از قوی ترین آرواره های جهان را دارد و شاید عملا قوی ترین آرواره از آن این جانور بزرگ باشد.


به گفته او اکثر ماهیان ، آرواره های استخوانی دارند اما کوسه سفید بزرگ بر خلاف آنها آرواره های غضروفی دارد اما این موضوع قدرت گاز گرفتن آن را چندان کم نکرده است .

رو و همکارانش با استفاده از روش مشابهی قدرت گاز گرفتن نزدیک ترین خویشاوند باستانی کوسه سفید بزرگ را که به
دندان بزرگ نیز مشهور است ، تخمین زدند .

این جانور تا 16 متر طول و حدود یکصد تن وزن رشد می کرده ، به عبارت دیگر وزن آن سی برابر بزرگ ترین کوسه سفید امروزی بوده است .

محققان قدرت آرواره های این کوسه دندان بزرگ را حدود 8 / 10 تا 2 / 18 تن برآورد می کنند.
دسته ها : علم وفناوری
سه شنبه بیست و دوم 5 1387
X