درصورت حمایت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و تایید و روز اسفندگانتصویب شورای انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس جمهور، جشن ملی و ایرانی اسفندگان در تاریخ ۲۹ بهمن ماه، جایگزین جشن والنتاین خواهد شد.
با توجه به بحث تهاجم فرهنگی در راستای سیاست‌های دولت، انجمن دیده‌بان یادگارهای فرهنگی و طبیعی ایران طی دو سال اخیر موضوع برگزاری جشن ملی اسفندگان را به صورت جدی دنبال کرده است.
انجمن دیده‌بان یادگارهای فرهنگی و طبیعی ایران در طول دو سال اخیر با ارسال پیامک و برگزاری نشست‌های دانشگاهی به تبیین و ترویج مفهوم این مراسم پرداخته است.
قرار است این موضوع به شورای فرهنگ عمومی ارسال شده و در صورت تأیید به شورای انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس‌جمهور ارسال شود.
پس از تأیید و تصویب برگزاری این آیین در این شورا جشن اسفندگان نیز به مانند شب یلدا در فهرست مراسم ثبت شده در تقویم رسمی کشور ثبت خواهد شد.
جشن اسفندگان آیین کهن ایرانی با پیشینه چند هزارساله است که مانند نوروز و مهرگان به هیچ پادشاه و سلسله‌ای ارتباط ندارد.
متأسفانه این آیین چند هزارساله ایرانی در طول سالیان گذشته بدست فراموشی سپرده شده و در طول چند سال اخیر، مراسم غیر ایرانی و بیگانه والنتاین جایگزین این مراسم منسوخ شده ایرانی شده است.
بنابراظهارات پژوهشگران تاریخی و ایران‌شناس، آیین اسفندگان همانند جشن والنتاین تنها به دخترها و پسرهای جوان اختصاص ندارد.
در این مراسم که به تعبیری آیین مهرورزی عشق و دوستی تلقی می‌شود هر فرد در هر جنسیت و سن حتی فرزند به مادر می‌تواند هدیه‌ای به رسم دوستی و علاقه بدهد.
هنوز در برخی از روستاهای ایران مراسمی برای پختن آش اسفندی توسط زنان روستا برگزار می‌شود.
بنابراین گزارش واژه اسفندگان که در اوستایی «سْپِنـْـتـَه آرمَئیتی» و نام چهارمین امشاسپند است، از دو بخش «سپنته» یا «سپند» به مانک پاک و مقدس و «آرمئیتی» به معنی فروتنی و بردباری تشکیل شده و معنای این دو با هم فروتنی ِپاک و مقدس است.
امشاسپند سپندارمذ، نگهبان و ایزدبانوی زمین ِسرسبز و نشانی از باروری و زایش است. جشن سپندارمذگان یا اسفندگان، روز گرامیداشت زنان در ایران باستان بوده و این روز به نام مردگیران یا مژدگیران یا مزدگیران(=هدیه گرفتن از مردان) نیز در ادبیات فارسی بکار رفته است.

 

خبرگزاری ایسکانیوز (www.iscanews.ir)
دسته ها : ایران عزیز ما
چهارشنبه چهارم 10 1387

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از تولیدکنندگان و واردکنندگان لوازم خانگی خواست در برابر کاهش قیمت ها مقاومت نکنند ، باید نرخ ها 15 تا 40 درصد کاهش یابد. طحان پور در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : با وجود کاهش چشمگیر قیمت مواد اولیه در جهان ، قیمت لوازم خانگی در بازار داخلی کاهش نیافته است. وی تاکید کرد : بررسی ها نشان می دهد قیمت لوازم خانگی تولید داخل باید حداقل 15 درصد و قیمت واردات باید حداقل 40 درصد کاهش یابد. 
طحان پور مقاومت بازار را “گران فروشی “ دانست و گفت : تولید کنندگان باید متناسب با کاهش هزینه ها ، قیمت ها را تعدیل و سود خود را منطقی کنند تا منافع مصرف کننده نیز تامین شود. طحان پور افزود :‌ متاسفانه عواملی قصد دارند همچنان قیمت ها را بالا نگه دارند اما اتحادیهآماده همکاری با وزارت بازرگانی برای شناسایی این عوامل است. وی گفت:حتی برخی تولید کنندگان به دلیل اینکه کالای ارزان قیمت وارد نشود، از دولت خواسته اند تعرفه را افزایش دهد اما این درخواست فقط به ضرر مصرف کنندگان است. طحان پور درباره آینده بازار افزود : تولید کنندگان و وارد کنندگان تا حدی می توانند مقاومت کنند زیرا رکود بازار آنان را به طرف کاهش قیمت ها سوق خواهد داد. 

 نقل از  روزنامه رسالت

دسته ها : ایران عزیز ما
دوشنبه دوم 10 1387

مدیر کل اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی از برنامه پرداخت چک پول 50 هزار تومانی این بانک از طریق دستگاههای خودپرداز بانکی خبر داد و گفت: هم اکنون برخی از بانکهای خصوصی این کار را آغاز کرده اند.

مهران شریفی در گفتگو با مهر افزود: بانک مرکزی دستور پرداخت چک پولهای 50 هزار تومانی این بانک از طریق دستگاههای خودپرداز (ATM) را صادر کرده است.

مدیر کل اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی افزود: بر اساس دستور بانک مرکزی، بانکها با هماهنگی اداره نشر اسکناس بانک مرکزی نسبت به ارائه چک پول از طریق این دستگاهها اقدام می کنند.

وی افزود: بانکها می توانند یکی از 4 کاست دستگاههای خودپرداز خود را به چک پول 50 هزار تومانی اختصاص دهند.

شریفی با تاکید بر اینکه این اقدام به منظور رفاه حال مردم انجام می شود، گفت: بانکها می توانند بخشی از چک پولهایی که از بانک مرکزی می گیرند را در دستگاه های خودپرداز قرار دهند.

نقل از رجانیوز 

دسته ها : ایران عزیز ما
دوشنبه دوم 10 1387

محققان ایرانی موفق به تولید گوشت از کاه شدند.

شهرام نوذری طراح تولید گوشت از کاه در گفت‌وگو با فارس گفت: در این پروژه تحقیقاتی ما از کاه به عنوان بستر تولید نوعی مسلیوم استفاده می‌کنیم و بعد این مسلیوم در یک واکنش شیمیایی تبدیل به گوشت می‌شود.

وی ادامه داد: این گوشت اسیدهای مشابه گوشت‌های دامی دارد و به همین دلیل می‌توان آن را کباب کرد و یا با آن همبرگر، سوسیس و کالباس درست کرد.

مجری این طرح خاطرنشان کرد: این گوشت پروتئین‌های تک حلقه‌ای دارد و از آن جا که ضریب جذب آن بالاست به راحتی این پروتئین‌ها جذب بدن می‌شود و اسید‌آمین‌های مشابه گوشت آن نیز باعث خوش طعمی آن می‌شود.

وی افزود: در این پروژه به ازای هر یک کیلوگرم کاه بیش از یک کیلوگرم گوشت به دست می‌آید و کم‌تر از یک ماه این پروسه به نتیجه می‌رسد و گوشت تولید می‌شود.

نقل از رجانیوز 

دسته ها : ایران عزیز ما
دوشنبه دوم 10 1387
X