معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459770
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

  توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد

 

بیمارى است که در اثر زیاد شدن اسید اوریک خون به وجود مى آید علت ایجاد درد، در اثر جمع شدن رسوبات اوراتها در لابلاىمفاصل (مفصل انگشت بزرگ پا) است درمان این بیمارى مثل درمان دردهاى مفصلى است که قبلا گفته شده است ،فرمول معجون سورنجان و بقیه داروهاى آن از همه مفیدتر است زیرا سورنجان داراى کلشین است و داروى اصلى نقرس همان کلشى سین مى باشد،بقیه داروهاى مالیدنى و ضمادى قبلى نیز براى نقرس ‍ مفید است.

مبتلایان به نقرس اگر مى توانند از تریاق کبیر استفاده کند نتیجه بهترى بهدست خواهند آورد تا داروهاى دیگر، بیماران نقرسى اگر روزانهبجاى آب از آب آلو و سکنجبین استفاده کنند بهتر است اگر التهاب و درد شدیدباشد از نسخه زیر استفاده نمایند.

نسخه:

محل التهاب و درد را باید با آب برگ چغندر و سکنجبین بشویند یا با گل ارمنى ، تخم شوید، تخم کرفس ، بادیان ، زنیان ، آویشن شیرازى ،انیسون و تخم گشنیز از هر کدام به نسبت مساوى کوبیده در پیه یا روغن زیتون ریخته بمالند، میتوان از چندتاى آنها نیز استفاده نمود.
خرفه در گلاب حل کرده قدرى کافور افزوده ضماد کنند دادن آب ترب و سکنجبین وتبدیل مزاج به مزاج طبیعى باعث از بین رفتن رسوبات شده ، درد را ساکت مى کند.

بیماران مبتلا به نقرس مى توانند روزانه بجاى آب ماءالشعیر نوشند و نیزبایستى از داروهاى زیاد کننده ادرار استفاده نمایند و از غذاهاى غلیظ وچرب و سرخ کرده و گوشت پرهیز کنند و غذاهاى سرد و رقیق مصرف نمایند.

رژیم مبتلایان به اسیداوریک

خوددارى از مصرف گوشت مخصوصا حیوانات جوان ، دل ، قلوه ، جگر، مغز، کله پاچه ، ماهى ، خاویار، تخم مرغ ، دوغ خیلى ترش ، چاى پررنگ ،کاکائو، قهوه ، باقلا، لوبیا و مواد

یگر پورین دار.

نسخه:
معجون
مسهل ضد رطوبات موضعى و منقى اعضاء از خلط غالب (عامل بیمارى زا)

نسخه مؤثر براى ورم مفاصل و دردهاى پراکنده

درد عصب سیاتیک یا عرق النساء

این بیمارى که فراوان ترین دردهاى کمر و پشت پاها را تشکیل مى دهد دامنگیربیشتر افراد چاق مى باشد دردهاى منتشره از عصب سیاتیک بستگى بهمحل آزردگى عصبى دارد دو نوع درد سیاتیک وجود دارد یکى مربوط به تنه عصب ودیگرى مربوط به شاخه هاى آن است دردهاى تنه اى بیشتر دراثر فشار مهره ها و تومورها و دیسکها و دردهاى شاخه اى اکثر مربوط بهعوامل خارجى ازقبیل ضربه - ورم - فشار و تغییر شکل مهره هاى ستون فقرات مى باشد.
داروهاى بیمارى نقرس و دردهاى مفصلى کم و بیش روى دردهاى سیاتیکى مؤثر است.
حمام داروئى

مرزنجوش ، پودینه ، بومادران ، مغز ناخنک همه را به مقدار کافى جوشانده بیمار در آب آن بنشیند.
بیمار مبتلا به دردهاى سیاتیکى مى تواند روزى دو گرم دانه اسفند کوبیده را در دو نوبت صبح و عصر کفلمه نمایند: اینعمل را تا پایان بهبودى درد بایستى ادامه دهند.


 


دسته ها :
X