معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459769
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد 

درد ستون فقرات مربوط به عوامل متعددى است که به اهم آنها بطور اختصاراشاره مى شود از جمله ضربه ها، ورم ها و تغییرات مهره اى در اثرفشار خارجى یا داخلى روى مهره ها، تورم یا جابجائى و یا تغییر مکاندیسکها، دست اندازیهاى بدخیم سایر اعضاء روى مهره هاى پشت ، خوردگى ویا روئیدن استخوانهاى اضافى روى لبه مهره ها، سنگینى وزن و بیماریهاى زناناز نوع دستگاه تناسلى ادرارى و بسیارىعوامل دیگرى که مى تواند به علت فشار روى تنه یا شاخه هاى عصب سیاتیک دردایجاد نماید.

درمان درد در اثر ضربه

ضماد آرد جو، آرد باقلا، تاجریزى از هر یک 50 گرم همه را نرم کوبیده درروغن دنبهحل کرده یا با 250 گرم دنبه با هم کوبیده در محل درد ضماد نمایند یا مورد،شوید، بومادران از هر یک 20 گرم مغز ناخنک و افسنطین از هر کدام 15 گرم نرم کوبیده با 250 گرم دنبه ضماد نمایند.

درد به علت ورم

درمان اینگونه دردها با مالش یا ضماد داروئى تسکین مى یابد مثل لعاب تخم شنبلیله ، لعاب تخم کتانگل بنفشه ، گل خطمى ، میتوان چندتاى آنها را کوبیده با پیه مرغ و مغز ساق قلم گاوداخل کرده بمالند. مسکن هاى دیگر که در اینجا بکار مى رود عبارتند از روغن قسط، روغن بابونه ، روغن سوسن

داروهاى خوراکى ضد درد متعدد بوده از جمله مصطکى و انیسون را میتوان نام برد.

نسخه ضد درد

نسخه ضد درد و ورم بصورت خوراکى

درد کمر به علت سردى مزاج

درمان :

درد کمر به علت غلبه بلغم

نسخه:

دردهاى پشت که عارضه اى از نوع شرکت دیسکها نداشته باشد همه با داروهاى خوردنى ، مالیدنى ، و ضمادهاى فوق بهبودى مى یابد: دردهاىزمان قاعدگى و یا شرکت ناراحتیهاى زنانگى با درمان فوق بهبودى مى یابد مالیدن پودینه و سیر با روغن زیتون و یا مغز ساق گاو به دردهاىکمرى خیلى مؤثر است .

درد مفاصل

هر درد که در بندگاهها پیدا شود، درد مفاصل نامیده مى شود مثل مفصل مچ دستو یامفصل انگشتان و غیره دردهاى مفصلى بیشتر مربوط به ماده است (رسوب املاح ،جمع شدن مایعات و غیره ) دردهاى مربوط به دررفتگى و شکستگى جدااز ماده است دردهاى مفصلى بیشتر از ماده بلغم (اسیداوریک) و خون بوده و کمتر از مادهصفراوى و سوداوى است ، گاهى دو مادهمثل صفرا و بلغم تواءما موجب ایجاد دردهاى مفصلى مى شوند.

درمان :

درد مفاصل در مزاج سرد را با دادن داروهاى گرم و غذاهاى گرم و در مزاج گرم با اغذیه و داروهاى سردتعدیل مزاج نمایند. اگر مربوط به مزاج خشک باشد به ترطیب مزاج بپردازند و اغذیه رطوبتى چون شیر گاو و غیره خورند، روغن بادام ، روغنمغز تخم کدو، پیه مرغ و مغز ساق قلم گاو مخلوط کرده بمالند. در زیادى خون فصد و کم کردن خون لازم است و شربت لیمو و سکنجبین و شیرهچهارتخم و عناب ، زرشک و لیمو و آلوچه خشکه مفید است با فرمول زیر.

مالیدنیهاى زیر براى دردهاى مفصلى کمرى و همچنین در ضرب و جرح و سقطه و ورم به کار مى رود.

مالدینى رادع (حل کننده)

ضماد محلل

دردهاى مفصلى با تورم و تب و حرارت

این دردها - بیماریهاى حاد و مفصلى را تشکیل مى دهند علاوه بر معالجه ازطریق داروهاى شیمیائى و بررسى آزمایشگاهى ، میتوان به عنوان کمک درتسریع بهبودى بیمار از داروهاى گیاهى نیز استفاده نمود.


توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد

  دسته ها :
X