معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد

 

جرب
جرب بثورات خورد و کوچکى شبیه به دانه ارزن تا دانه عدس قرمز رنگ و خارش دارى است که با خارش شدیدى مخصوصا در شبها در ناحیه دستها و انگشتان تظاهر مى نماید.
عامل اصلى این بیمارى انگلى به نام سارکوپت است که شبها حرکت کرده و در مسیر حرکت خود خارش شدیدى ایجاد مى کند این خارش گاهى در همه تن به وجود آمده و موجب ناراحتى شدید بیمار مى گردد. بیمارى واگیردارى است که ممکن است همه اهالى یک منزل را آلوده نماید. بثورات حاصله از بیمارى جرب گاهى با ترشح ماده زرد رنگى تواءم است ، زمانى بدون ترشح و خشک است در هر دو صورت باعث خارش شدید بدن بیمار خواهد شد.


درمان:

 

طبق معمول بایستى خلط غالب را معالجه و درمان کرد تا از پیشرفت بیمارى کاسته شود اگر علائم ازدیاد صفرا در بیمار دیده شود، از جوشانده پوست هروهر، کاس پیند، اصفورن ، پرستو ، و افسنطین از هر کدام 10 گرم براى 7 روز صبح و شب هر قسمت را جوشانده میل نمایند شربت بنفشه یا یک گرم اوزای زرد را در نصف لیوان آب تمرهندى حل کرده میل نمایند این عمل را سه روز صبح ناشتا انجام دهند آنگاه سه روز ترک کرده و دوباره سه روز ادامه دهند تا جمیعا 9 روز شود اگر بیمار مبتلا به اسهال گردد 20 گرم روغن بادام شیرین میل نماید و 8 ساعت غذا تناول نکند اسهال قطع خواهد شد.


ماءالشعیر، شربت بنفشه ، شربت آب لیمو، شربت تمرهندى ، میل نمایند. عرق شاه تره هر روز صبح ناشتا نوشند و در حمام روزانه بدن را با آب برگ چغندر و گل پنیرک و کمى آب لیمو و سبوس گندم بشویند و آرد باقلا و آرد جو را مخلوط کرده در حمام به بدن بمالند پس از زمانى تاءمل بدن را با داروى زیر بشویند.


در صورتیکه بیمارى جرب با دانه هاى آبدار همراه باشد، مورد، پوست انار، روغن گل و گل بنفشه را مى توان نرم کوبیده در سرکه حل کرده بمالند.


خارش یا حساسیت هاى پوستى


علت پیدایش این بیمارى زیاد و هر عامل ناسازگارى مى تواند موجب خارش گردد، از این رو بهترین درمان از بین بردن عامل محرک آن است بطور کلى غذاها در پیدایش خارش و یا تحریک آن رل بسیار مهمى را به عهده دارند مثلا با خوردن غذاهاى نمک سود و ماهى کهنه و نمک زده و پنیر کهنه و غذاهاى سرخ کرده اى که با مواد رنگین و محرک مثل ، فلفل ، زنجبیل ، دارچین ، هل و میخک و غیره تزئین شده باشند، بیمارى شدت مى یابد، درمان خارشها بطور کلى با از بین بردن عامل محرک سودبخش بوده و در بیشتر آنها مى توان از ماءالشعیر و ماءالجبن استفاده نمود این گونه بیماران از غذاهاى خنک بایستى استفاده کنند و مرتب حمام گیرند و با گل ارمنى 10 گرم کافور یک گرم سرکه یک استکان آب زردچوبه یک استکان روغن بادام روغن گل از هر کدام نصف استکان همه را مخلوط کرده مکرر در حمام بمالند یا مازو را نرم کوبیده در سرکه حل کرده با آرد عدس در سرکه حل کرده و به آن روغن گل افزوده در حمام به بدن بمالند یا سرکه و مورد و گل ارمنى یا مالیدن بوره و گل ارمنى و گلنار یا پوست انار یا آرد جو و تخم ترشک یا ریشه مرغ ، مریم گلى و آویشن یا آب برگ عناب و آب چغندر و آب کرفس و سرکه بمالند، اگر محل خارش در لاى چین سرین (کفل ) باشد کمى زاج را بو داده در روغن بزرک حل کرده بمالند یا تخم کتان را جوشانده بمالند اگر خارش در محل بیضه ها باشد آقاقیا و مامیثا، از هر کدام 5 گرم ، صبر زرد 5/2 گرم ، نشادر 3 گرم ، نشاسته 15 گرم ، همه را نرم کوبیده در 2 استکان سرکه حل کره بمالند.


در کسانى که مدتى به خارش قسمتى از بدن مبتلا هستند که باعث ناراحتى شدید آنها شده است ، بهترین معالجه زالو انداختن به آن ناحیه است خون گیرى و کم کردن آن ، داروى مؤثرى براى خارش بدن است انداختن زالو بر محل خارش و شستشوى آن با گل بنفشه و گل سرخ و گل نیلوفر سودمندتر است .

 

نسخه :


مبتلایان به خارش مى توانند هر روز صبح 5 گرم پوست هلیله زرد را در نصف استکان سکنجبین و مقدار آب حل کرده بنوشند ادامه این امر موجب رضایت بیمار است .


نسخه دیگر ضد خارش :
شرى


بیمارى خارش دار مزاحمى است اکثر در  مزاجهای گرم و صفراوى به وجود آمده و موجب عدم آرامش بیمار مى گردد، بیمارى عبارت است از دانه هاى ریز قرمز خارش دار، زمانى دانه ها یا آبدار و گاهى خشک هستند دفعتا ظاهر شده و فرو مى نشیند شب ها بیشتر شده و با خارش محل ، بیمارى بدتر مى شود.


درمان:
و براى تبرید و تسکین شدت خارش و مانع شدن از افزایش ماده بیمارى زا و براى پاک سازى پوست و باز شدن مسام پوست ، این دارو را بمالند.


گلاب و سرکه از هر کدام نصف لیوان


در صورتیکه خارش و حرارت و گرمى پوست شدید باشد نیم گرم کافور در یک لیوان دوغ ترش یا یک لیوان شیره خرفه یا لعاب اسپرزه حل کرده در سه وعده میل نمایند و 250 گرم آرد جو را با آب تاجریزى یا با آب برگ گشنیز حل کرده در حمام به بدن خود بمالند و پس از ساعتى بشویند براى این کار از آرد عدس و آب گشنیز یا تاجریزى نیز میتوان استفاده نمود.
سوپ مرغ که در آن اسفناج ، خرفه ، برگ کاهو، و گشنیز، و کدو پخته شده باشد مفید است مى توان این سوپ را با تمرهندى یا با سرکه و یا آب غوره میل نمود.


جمره
دانه هاى کوچکى به اندازه نخود و پراکنده در سطح همه بدن که با خارش ‍ شدیدى همراه است که موجب ناراحتى شدید بیمار مى گردد موقعى که خارش شروع مى شود مانند آن است که آتشى در محل بیمارى افروخته شده باشد این دانه ها بدون چرک بوده و اگر به علت خارش یا عفونت آلوده نشوند هیچ وقت چرکین نمى گردند این بیمارى بیشتر در مزاجهاى صفراوى و دموى دیده مى شود.


درمان:
اگر غلبه با خون باشد فصد و در زیادى صفرا پاکسازى آن اساس اصلى درمان است گل ارمنى یا گل سرشوى با مقدارى کم کافور نرم کوبیده در سرکه حل کرده بمالند انار ترش را خورد کرده با پوست و دانه ها پخته تاله شود سپس با سرکه آمیخته روى پارچه تمیزى ریخته (مانند مالیدن خمیر) به محل بیمارى بگسترانند روزى 3 مرتبه این عمل را تکرار کنند.

 

توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد


دسته ها :
X