معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459787
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد


  کسانى که مى خواهند طحال سالمى داشته باشند تا آنجا که ممکن است از خوردنمولدات سودامثل عدس بادنجان ، سیر، پیاز، خرما، عسل ، گوشت مانده بایستى خوددارى کنندو در موقع پرى شکم از انجام کارهاى سنگین و سخت پرهیز کنند و ازفریاد زدن هاى شدید و نعره کشیدن خوددارى نمایند، غذاهاى لطیف که براى کبدمفید است در اینجا نیز مؤثر است .

 


بیماریهاى شایع و معمولطحال
بیماریهاى طحال فراوان و از همه مهمتر بیماریهاى خونى است که باعث بزرگىطحال مى شود، بیماریهاى عفونى نیز یکى از عوامل مهم در بزرگى طحال مى باشد، سرطانها و بیماریهاى مادرزادى مى توانندطحال را بزرگ نمایند، بزرگى طحال اکثر اوقات با بزرگى کبد همراه است ، کم خونیها که انواع و اقسام بیماریهاى خون راتشکیل مى دهند اکثر اوقات طحال را بزرگ مى نمایند. بطور کلى غذاهاى سودازا براىطحال مناسب نیستند بخصوص ‍ اگر طحال رنجور باشد هر چه براى تقویت کبد و آنچه براى زیان کبد گفته شد دربارهطحال نیز صادق است . غیر از سنگها که در طحال سنگ دیده نشده است .


ورم طحال
براى درد ناحیه طحال روزانه 10 گرم تخم ترب را کوبیده در سکنجبین حل کرده صبح و عصر تا درد ادامه داردمیل نمایند.
براى درمان ورم طحال روزانه 5 گرم مغز ناخنک ، 5 گرم افسنطین را جوشانده صبح و عصرمیل نمایند تا از بین رفتن ورم این درمان را مى توان ادامه داد.
در ورم طحال بر حسب مزاج بیمار درمان انتخاب مى شود در گرم مزاجان دادن آبکاسنى یا عرق آن روزى سه استکان یا آب بادیان و شکر 10 گرمبادیان در 20 گرم شکر براى یک روز.


در بیماریهاى طحال آب فلوس و تاجریزى یا پوست هلیله زرد و سیاهدانه یا شاهتره با تخم کشوث یا ریشه کاسنى یا آلوچه ورقانى یا آلوىمعمولى یا تمرهندى یا طباشیره یا انیسون یا گل بنفشه یا گل سرخ ، همهمفیدند یک یا چند تاى آنها را انتخاب کرده روزى 5 گرم صبح و 5 گرمشب جوشانده میل نمایند.
اگر بیمار مبتلا به تب باشد یک عدد کدوى کوچک را پخته در سنکجبین حل کردهمیل نمایند.
تخم خرفه 10 گرم نرم کوبیده در عرق کاسنى ریخته روزى سه استکانمیل نمایند، یا تمرهندى ، سکنجین و تخم خرفه و مغز فلوس را با هم آمیخته بکار برند.

نسخه براى ورم کبد یا طحال

جالینوس عقیده دارد که جوشانده ریشه کبر با سکنجبین بهترین دارو براى ورم کبد وطحال است5 گرم ریشه کبر یا یک استکان سکنجبین محمد زکریاى رازى نیز چنین گفته است کهانجیر را شب در سرکه خیس کرده هر روزصبح 7 عدد ناشتا میل نمایند

سقراط نیز چنین گفته است آنچه مطحول است مهزل تن است و عکس آن نیز صادق است یعنى آنچه باعث بزرگ شدنطحال شده لاغر کننده بدن است .


نسخه هاى مؤثر دیگر براى بزرگ طحال

 

 توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شددسته ها :
X