معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459762
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد

ورم لوزه ها

در بسیاری از بیماریهای دهان و بیماریهای عفونی، لوزه ها متورم و یا چرکین می شوند که درمان زیر مؤثر است. مغز فلوس، ترنجبین، و آب کاسنی و آب تاجریزی را برای پاکسازی و از بین بردنده جرم بیماری زا بکار می برند یا رب توت سیاه و کلاب و سرکه بمالند یا آمله مقشر با دوغ گاو آمیخته غرغره کنند، اگر درد و سوزش حلق و لوزه ها از بین نرفت، پوست انار، عفض، عدس، مورد و سماق را نرم کوبیده در گلاب حل کرده و غرغره نمایند خوردن آب آلو تمرهندی مفید می باشد دستورات فوق برای کسانی که مبتلا به زیادی خون و دموی مزاج باشند نافع تر است. ناگفته نماند که در ورم لوزه ها لازم است از داروهای ضد چرک شیمیائی هم استفاده شود.

ورم لوزه ها در صفراوی مزاج

علائم:

یبوست، تلخی دهان، سوزش زبان، شدت التهاب و عطش زیاد بر قراری درد لوزه ها در بلع.

درمان:

تمرهندی، شیرخشت، یا جوشانده خیار شنبر یا فلوس و ترنجبین برای تنقیه و پاکسازی بدن.

نسخه:

آب برگ کاسنی، آب تاجریزی، رب توت سیاه، آب گشنیز، آب بارهنگ، گلاب، لعاب اسپرزه، لعاب به دانه و مغز فلوس را می توان غرغره نمود. ماءالشعیر با روغن بادام و شیره خرفه مؤثر است.

ورم حلق و لوزه ها در بلغمی مزاج

علائم:

نرمی و سفیدی محل ورم، وجود درد و سوزش و دراز و شل شدن لوزه ها مثل دم موش.

درمان:

خوردن گل قند عسلی هر روز صبح و بکار بردن قرص صبر و غرغره خردل و سکنجبین مفید است و اگر درد زیاد باشد غرغره کمی نشادر مؤثر است، انجیر و مویز جوشانده یا صبر را در آب گرم حل کرده غرغره کنند و بخور چوب شبت به لوزه ها نیز توصیه می شود.

ورم در سوداوی مزاج

علائم:

سفتی و تیرگی رنگ کام و زبان و لوزه ها، ترشی دهان

درمان:

دادن افتیمون و سکنجبین و ماءالجبین لازم است و غرغره با رب توت و شیره تازه روغن بادام و لعاب تخم شنبلیله و قدری نمک مفید و مؤثر می باشد.

اینگونه بیماران باید آب گرم خورند و مرتباً آب گیشنیز و آب کاهو در دهان گیرند.

ورم پرده حلق ( شراع الحنک )

در بیماریهای میکروبی و ویروسی و نیز بیماریهای با کتریائی پرده حلق ورم کرده گاهی فلج می شود که این فلج در بیماری دیفتری که به موقع معالجه نشده باشد دیده می شود و مهمترین علائم آن خارج شدن مایعات از بینی در موقع بلع است.

 

درمان با گیاهان:مثل

 

درمان بصورت خوراکی درمانی که عقیده دارند به وسیله آن از سرطانی شدن جلوگیری می نمایند

دراز شدن زبان کوچک

خناق یا خروسک

درمان در بیمارانی که مبتلا به تب می باشند.

گرفتگی صدا در تعقیب گریپ

کلفت شدن صدا

گرفتگی صدا در اثر سرماخوردگی

ونسخه دیگر که خیلی مؤثر است....

 

 توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد

 


دسته ها :
X