معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459781
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد

تعریف

بینی عضو حساس و محل اولیه پیدایش کانون عفونت است که این خود در اثر سرماخوردگی به وجود می آید همین سرماخوردگی و زکام نیز می تواند مبداء و محل زایش بیشتر بیماریهای ریوی در تعقیب عفونت سینوسهای صورت بوده باشد. اگربینی خیلی خشک باشد با روغن بنفشه یا از روغن نیلوفر می توان آن را نرم و خنک نمود اگر آب ریزش بینی و رطوبت زیاد باشد هلیله زرد و حضض را سائیده از هر کدام 2/5 گرم با 10 گرم پیه مرغ آمیخته خوب بسرشند و در بینی بمالند و یا اینکه میخک، و ج و حضض از هر کدام یک گرم خوب سائیده روزانه در بینی کشیده اگر خونریزی و رعاف پیش آید یک گرم زاج را در 5 گرم نشاسته سائیده در بینی کشند.

از بین رفتن حس شامه

خوردن ماءالاصول و ایارج فقیرا مؤثر است و مر را با انجیر غرغره کنند و با جوشانده مرزنجوش و درمنه ترکی سر را بشویند و در بینی کشند آب چغندر آب اذان الغار، آب سداب یا آب پودینه رقیق را استنشاق کنند یا سیاهدانه را جوشانده آب رقیق شده را در بینی کشند (5 گرم در یک بطر) یا سیاهدانه را به مقدار یک گرم نرم کوبیده در یک قاشق رغن زیتون ریخته سه قطره در بینی بچکانند یا 5 گرم مرزنجوش را در یک بطر آب جوشانده صاف کرده روزی 4 مرتبه استنشاق نمایند.

 

بدبوئی بینی

گاهی در اثر عفونت سینوسها و چرک درون آنها، زمانی به علت خورده شده تیغه و سط بینی و سوراخ شدن آن، گاهی مربوط به عفونت قفسه صدری یا ریه ها یا معده می باشد.

جستجوی علت و مداوای آن، سنبل یا عود یا سعد را سائیده در بینی کشند و صبر زرد و خردل را نرم کوبیده در سکنجبین حل کرده غرغره کنند یا سنبل قرنفل جعده، نسرین صبر، مرو آقاقیا و عفضض را نرم کوبیده مفردا یا مرکبا در بینی کشند با آب پونه رقیق شده مرتباً استنشاق نمایند.

 

رعاف یا خونریزی از بینی

بیشتر اوقات در تعقیب تب ها، ضربه ها و مخصوصاً در بالا بودن فشارخون دستکاری بینی پیدا می شود که در تب و فشارخون زیان چندانی ندارد مخصوصاً در بالا بردن فشارخون.

ساده ترین عامل بند آوردن خون بینی فشار نوک انگشت سبابه به قسمت گوشت بینی است این عمل را به مدت یک ریع ساعت با فشار ادامه می دهند خون بند می آید زیرا مبداء خونریزیهای بینی در همین قسمت است که به شبکه کسل باخ معروف است. یا به وسیله یک قطعه تنزیب تمیز به صورت تامپون در بینی گذارند. یا اینکه مقدار کمی کافور را در آب گشنیز یا کندر یا صبر زرد یا خون سیاوسان یا زاج را به مقدار کم نرم سائیده در آب گشنیر حل کرده با قطعه پارچه تامپون نمایند.

 

زیاد عطسه کردن

عطسه بطور کلی مقدار کم آن زیانی ندارد اما زیاد از حد آن موجب آفات و آزار خواهد شد اگر در بینی عفونت و یا ماده غلیظ وجود داشته باشد عطسه لازم است لذا عطسه در آخرین روزهای زکام که ممکن است ماده سفت شده تبدیل به چرک گردد خیلی مؤثر و مفید است، عطسه هرگاه از حد تجاوز کند و درمان آن لازم گردد بایستی روغن گل، روغن بید در بینی کشند و سر را با آب نیم گرم بشویند روغن نیم گرم در بینی بچکانند، ماساژ اطراف پشم گوش و حلق و بینی در تسکین عطسه مؤثر است و برای کم شدن عطسه باید دهان را باز کنند و در چیزی دور نگاه کنند یا روغن بنفشه در بینی چکانده از دود، غبار، بوها بخصوص سرخ کرده که باعث عطسه زیاد می شوند بپرهیزند و ریحان کوهی و انیسون بو کنند.


 

دسته ها :
X