معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459767
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

 

امراض چشم رعايت چندنكته:

كساني كه مايلند چشمانشان سالم باشد بايستي نكات زير را رعايت كنند.

1-    به جسم سفيد و خيلي شفاف نگاه نكنند.

2-  از نگاه كردن به خطوط ريز و نقشه هاي خيلي دقيق كه موجب صرف نور زياد است خودداري شود.

3-   زياد گريه نكنند.

4-   جلوي آتش شديد ننشينند.

5-   در آفتاب شديد و خورشيد را نگاه نكنند.

6-   سعي كنيد كه باد قوي به چشم بر خورد ننمايد ( مثل موتور سواري و غيره).

7-   به جسمي مدت زياد بطور قائم نطر نيفكنند.

8-   از ورود گرد و خاك و دود به چشم جلوگيري كنند.

9-   هوايبسيار گرم و هواي بسيار سرد و ديدن اشياء روشن و درخشان كه بازتاب آنهاموجب آزار چشم گردد مثل آينه ايكه مقابل آفتاب گرفته باشند و نور آنرا بهچشم برسانند ( خودداري كنند ).

10-  از زياد بر پشت خوابيدن و خواب در هنگام پري شكم و غذاي غليظ و دير هضم و خيلي گرم و پياز بپرهيزند زيرا موجب زيان چشم است.

11-  خوردن بيش از اندازه نمك و غذاي شورپرهيز كنند.

12-  زياد بيداري و زياد خوردن در شب.

13-  جلوگيري از يبوست شديد.

 مواردي كه براي چشم مناسب است عبارتند از:

1-  سر را در آب شيرين و صاف فرو بردن و چشم در آن باز كردن.

2-  سرمه و توتيا به آب باديان يا آب مرنجوش و مرزنجوش پروره در چشم كشيدن.

3-  چونچشم از اعضاي مرطوب است و اكثررطوبت و سردي ها باعث ضعف آن مي شود لذا بايستي از سرمه خشك جلا دهنده چشم استفاده نمايند تا چشم سالم بماند.

4-  با آب حضض در هر ماه سه بار چشم را بشويند.

5-  رعايتحفظ محيط چشم يعني مزاج چشم را به حالت طبيعي نگهداشتن براي اين كار اگرمزاج چشم خشك باشد روغن بادام بنفشه يا روغن كدو در بيني بچكانند از سرمهمناسب نيز بكار برند اگر مزاج چشم گرم باشد اول بايد آنرا با گلاب يا آبگيشنيز يا با آمله بشويند سپس سرمه مناسب بكار برند و اگر مزاج چشم ترباشد به گلاب و سماق شسته سرمه كشند.

6-  اگر در هنگام خواب هر روز به آب سرد بيني را بشويند چشم از بيشتر بيماريها در امان خواهد بود.

7-  اگر مدتي پي در پي هر روز يك گرم آمله كوبيده در عسل حل كرده ميل نمايند قوت چشمها زياد مي گردد.

8-  براي ورم ملتحمه شستشو با كل بنفشه يا نيلوفر يا گل سرخ نافع است ولي بايد دانست كه: پاكسازيبدن از خلط غالب مزاج اصل و اساس درمان هر عضو بيماري است و براي ازديادبينائي و تقويت چشم شستشو با گل گندم و خوردن آن براي اين مطلب توصيه ميشود.

( جالينوس گفته است كه نرم داشتن طبع و پاكسازي بدن از از خلط غالب مزاج شرط اساسي معالجه است).

فرو رفتن جسم خارجي در چشمدراين حالت به هيچ وجه نبايد چشم را بماليد زيرا ممكن است جسم خارجي در چشمفرو رود.

بيمار بايستي دهان خود را باز كند و مرتبا چشم خود را باز كرده وبهم بزند تا اشك بيشتري ترشح شود زيرا اينكار به خروج جسم از چشم كمك ميكند با يك قطعه پنبه اي كه بر ميله اي پاكيزه پيچيده شده باشد به آهستگيدر كنار جسم خارجي قرار دهند و به آهستگي آن را بردارند يا اينكه به وسيلهسرشي نازك و تميزي بطور افقي در مسير جسم خارجي قرار داده مي شود جسمخارجي را به طرف كنار چشم رانده و آن را بردارند – اگر جسم خارجي كاملا درچشم فرو رفته باشد بدون دتكاري بايد به چشم پزشك مراجعه نمايند ناگفتهنماند كه در ابتداء در صورتيكه چشم زخم نباشد كمي نشاسته روي آن ريخته تابا آب چشم خارج گردد يا به وسيله قطعه پنبه به آهستگي روي آن بكشند تانشاسته همراه جسم خارج گردد.

درماندر مزاجهاي مختلف فرق خواهد كرد و درخواست نسخه در خصوص بيماريهاي : ورم ملتحمهچشم، كم سوئي چشم، برف و برق گرفتگي چشم، در روز برقراري آن در شب ضعف بينائي، كمسوئي در روز، آب ريزش چشم، ترس از نور، شب كوري، خارش پلك، خارش كناره هاي پلك،ريختن مژه ها، ( خارش و آب ريزش، ورم ملتحمه بهاره يا حساسيت چشمي قرمزي و تيره گيقرنيه ) بايد غالب مزاج معلوم گردد و پس از آن به شما عزيزان ارائه مي گردد چون دررابطه با هر مزاج نسخه هاي متعدد وجود دارد.

 

 توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شددسته ها :
X