معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459771
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 تاریخچه حجامت

 بر پایه قدیمی ترین سند از ۵۳۰۰ سال پیش حجامت در مقدونیه انجام می شده و پس از آن به یونان نیز گسترش یافته ودر آن زمان نشانه پزشک بودن حجامت کردن و داشتن وسایل آن بوده.

 جالبتر اینکه : برخی نوشته اند حجامت از آنجا پیدا شد که اندیشمندان دریافتند زمانی که سربازی در میادین جنگ زخمی میشود با خونریزی بسیاری از بیماریهای پیشین او مداوا میشود .

این دست آورد بزرگ به آنها آموخت که با سوزن و تیغ زدن میتوان برخی از بیماریها را درمان کرد از این رو در ۴۶۰۰ سال پیش سوزنهای فلزی و شاخ حجامت در ایران از ابزارهای پزشکی شد .

 در گذشته پزشکان ایرانی جاهای گوناگونی از تن را برای حجامت شناسایی کرده و هر جایی را برای درمان یک بیماری حجامت میکردند . چینی ها نیز دریافته بودند که در تن انسان ۶۰۰ جای اسرار آمیز وجود دارد .

 کاغذهای پاپیروسی که از مصر باستان به دست آمده نیز نشان می دهد که نزدیک به ۴۲۰۰ سال پیش حجامت یکی از شیوه های درمانی بوده است .

 در کتاب آیورودا ( طب سنتی هند ) که مربوط به ۳۵۰۰ سال پیش است درباره حجامت و دست آوردهای درمانی آن بسیار نوشته شده است .

 ابو علی سینا در کتاب قانون که ۱۰۰۰ سال قبل نوشته شده حجامت را از ارکان درمان محسوب نموده و تقریبا برای درمان تمام بیماریها حجامت و بادکش را  تجویز کرده است . جرجانی نیز در کتاب ذخیره خوارزمشاهی که از کتب معتبر طب سنتی ایران است فصل مشخصی را به حجامت اختصاص داده است .

 امروزه نیز خوشبختانه در ایران و در بسیاری از مطبها و کلینیکها حجامت انجام میشود و بسیاری از بیماریها که به وسیله هیچ دارو و هیچ متخصصی درمان نشده اند توسط حجامت و طب سنتی مداوا شده اند .

 

                                     حمایت شما از سایت حکیم عباس فقط با یک کلیک  


دسته ها :
X