معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459778
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

  

توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد

براى حفظ بشره

براى باز شدن رنگ صورت و صاف شدن بشره از لکها و پوسته ریزیها و کم شدنغرورها و غیره هر روز صبح نصف استکان سکنجبین در نصفاستکان گلاب ریخته بقیه را آب سرد اضافه کرده تا یک لیوان شود صبح ناشتامیل نمایند و از خوردن غذاهاى غلیظ، سرخ کرده ، خیلى چرب و دیر هضمبپرهیزند و روزانه صورت خود را با آرد باقلا، آرد نخود، مغز بادام تلخ وکتیرا از هر کدام 25 گرم نرم کوبیده یک قاشق مرباخورى در نصف استکان شیرحل کرده ماساژ دهند و پس از سه یا چهار ساعت با آب سبوس گندم یا برنج یابا آب گرم ساده بشویند: اینعمل را تا سفید شدن چهره ادامه دهند


لک صورت

این لکهاى نامناسب ، بیشتر در زمان آبستنى پیدا مى شوند و در بانوان یا دخترانى که دچاراختلال سیکل قاعدگى هستند نیز به وجود مى آید، علاوه براختلالات ارمونهاى جنسى ، ضعف کار کبد و دستگاه گوارشى و بخصوص تاءثیر ارمونملانوترب هیپوفیز رادر ایجاد آن بى تاءثیر نمى دانند. در هر صورت براى معالجه موضعى آنها معالجه داخلىنیز شایسته توصیه مى باشد،یبوست و جذب سموم بیش از معمول روده ها، نیز عامل تشدید کننده لکها نیزخواهد بود آفتاب و تابش مستقیم خورشیدرل بسیار مهمى در ازدیاد آنها به عهده دارد، خوردن موادرنگ دانه مثل گوجه ، بادنجان مخصوصا سرخ کرده آنهاعامل زیاد کننده لکها مى باشد.

نسخه ساده براى لک صورت

شستن صورت با آب سبوس گندم یا برنج یا آب گرمساده یا آب گل زرفا توصیه مى شود، اینعمل را تا حصول نتیجه کامل مى بایستى ادامه داد اینشستشوى صورت بعد از مالیدن داروهاى بالا انجام مى شود وگل زرفا بهتر از سایر شستشو دهنده ها مى باشد. براى اینکار شنبلیله و افسنطین نیز مفید است.

پوست و گوشت و تخمخربزه را خوب نرم سائیده با بوره (براکس ) مخلوط کرده بمالند اینفرمول براى قارچ هاىپوستى (پتى ریازیس ) نیز خیلى مؤثر است داروهاى فوق را باید چرخ کرده یک استکان ازآن را با 5 گرم بوره مخلوطکرده بمالند پس از سه چهار ساعت بشویند.

پزشکى در مصر قدیم

تصویر فوق یک پزشک مصرى در را در (1400-1500 قبل از میلاد مسیح ) نشانمیدهد. این پزشک لباس سفید پلیسه شده و کلاه گیس ‍ مخصوصکه نشان وقار پزشکى بوده است ملبس میباشد. او مشغولمعالجه بیماریست که فک او دچار عارضه کزاز مى باشد. این بیمارى در یک طومار قدیمىتشریح شده است کهامروزه بنام ادوین اسمیت پاپیروس ‍ نامیده مى شود.
پزشک با اطمینان کامل و مهربانى زیاد مشغول معالجه بوده در حالى که بیماربوسیله تکیه گاهآجرى بطور نشسته نگاهدارى شده است . دستوراتدرمانى روى طومارى که در دست دستیار پزشک است نوشته شدهاست

پزشکى مصر 2500 سال در دنیاى قدیم مقام شامخى داشته است .

نسخه ساده لک بر

مشک ترامشیع با برگ بادام تلخ را جوشانده آب آن را بمالند یا اینکه روغنبادام تلخ مالیدهسپس با آب سبوس یا آب بابونه یا مریم گلى یاگل بنفشه صورت را بشویند.

غازه
داروهائى که براى تمیز کردن به کار مى برند غازه نامند.مهمترین آنها عبارتند از:

آرد عدس ، آرد نخود، آرد باقلا، آرد برنج ، آرد گرسنه ، یا کاودانه ، هرکدام را به تنهائىیا چندتاى آنها را تواءم کرده نرم کوبیده در شیرریخته لکه هاى صورت را با آن ماساژ دهند. (روزى چندینمرتبه ) کسانیکهمایلند صورت زیباى خود را (بعد از سیرت زیبا) حفظ کنند به نکاتزیر توجه نمایند. ازخوردن زنیان زیاد، زیره زیاد، نوشیدنى هاى ناگوار،گل خوارى ، چیزهاى مشابه آن و نشستن در نور آفتاب و خوردنغذاهاى سرخ کردهو چرب و محرک خوددارى نمایند.

همچنان که مکررمتذکر شده است براى شفاف شدن صورت و پوست بدن لازم است بدن را از جرمهاى اضافى وخلطهاى بیمارى زا پاک و تصفیهنمود تا از این رهگذر خون صاف و روشن و رقیق و طبیعى شده، چهره پاک و شفاف شود، براى این کار میتوان از داروهاى زیر استفاده کرد:

شربت افتیمون ، ایارج فیقرا، ماءالجبن ، شربت آلو، و تمرهندى ، شربت انار وعناب . بعد از به کار بردن داروهاى فوق و تصفیه شدن خون وپاک سازى بدن از خلط غالب ، دستورات زیر مفید است.

داروهاى مؤثر با خالها (کک مک)

این رنگ دانه هاى نقطه اى شکل که در سطح بدنکمتر و در صورت بیشتر دیده مىشوند ملانین یا رنگ دانه پوست است که بهعلل نامعلومى بدینشکل تظاهر مى نماید آنها که سطحى بوده و تازه شروع شدهباشند به درمان جواب مثبت مى دهند اما آنها که کهنه و درعمقپوستنشسته اند مقاوم ترند، آنچه باعث زیاد شدن و پر رنگ شدن آنها مى گرددعبارت است از تابشآقتاب و نور خورشید خوردن غذاهاى محرکمثل فلفل بادنجان گوجه فرنگى و بعضى ها معتقدند خوردن مغزکله گوسفند درازدیاد آنها مؤثر است.


آنچه در لک صورت گذشت در درمان این بیمارى نیز به کار مى رود.

پونه کوهى را نرم سائیده در سرکه حل کردهبمالند (مقصود از مشگ طرامشیع است ) پوست کدو را نرم کوبیده با سرکه به صورت خمیردر آوردهضماد کننداگر مقاوم بوده و از بین نروند زربیخ زرد نیم قسمت ، کندش یک قسمت با آب خمیر کردهضماد نمایند قبلا بایستى صورت را با آبگرم بشویند. (مثلا زرنیخ 1 گرم - کندش 2 گرم).

آثار خون مردگى

این آثار که در اثر ضربه و سقطه به وجود مىآید به صورت سبز رنگ در زیر پوست باقى مى ماند که با ضماد برگ ترب یا برگ نعناعو یا کمى زرنیخ واوشق از بین مى رود.

 

 

براى از بین بردن خال کوبیها

 

نسخه دیگر براى لک آبستنى و کک مک

 

نسخه ضد لک

 

نسخه خیلى مؤثر براى لک صورت

 

نسخه براى لکه هاى قهوه اى پوست و لک صورت
نسخه براى لک هاى مقاوم
لک صورت تواءم با غرور
دارو و راه درمان مؤثر جهت انوع اگزما چه به صورت خشک و یا تر ( پسوریازیس یا صدفی وووو) به ما مراجع کنید و درمان شوید. 

 توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شددسته ها :
X