برای مخفی کردن فایل مورد نظر مراحل زیر را انجام می دهیم:

1_روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده و properties را زده و سربرگ General را انتخاب کنید و سپس تیک کنار Hidden را بزنید و Ok کنید. مشاهده می کنید که فایل مور نظر مخفی شده است.

2_برای مشاهده همان فایل به My computer رفته و Tools را انتخاب کنید و سپس Folder option را برگزینید.در پنجره ی باز شده سربرگ view را بزنید و در قسمت 

Advanced setting علامت کنار show hidden files and folders را بزنید.

نکته: اگر  پوشه های مورد نظر را که می خواهید نمایش داده شوند مراحل شماره ی 2 را انجام دهید و اگر نمی خواهید نمایش داده شوند همان مراحل 2 را انجام دهید اما با این تفاوت که در folder option علامت کنارDo not show hidden files and folder option

 را بزنید.

دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و هفتم 6 1388
برای تغییر دادن آیکن یک فایل ابتدا بر روی فایل مورد نظر راست کیک کرده و properties را انتخاب کنید. سپس سربرگ Customize را انتخاب کنید. در این بخش بر روی Change Icon کلیک کرده و سپس از پنجره ی باز شده آیکن مورد نظر خود را انتخاب کنید و Ok را بزنید. 
دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و هفتم 6 1388

اگر شما می خواهید از صفحه ای که در حال مشاهده هستید عکس بگیرید کافی است در صفحه کلید Print Screen را فشار دهید.برای مشاهده ی آن برنامه ی نقاشی(paint) ویا فتوشاپ را باز کنید و به قسمت Edit رفته و گزینه ی paste را انتخاب کنید و اگر می خواهید آن را save کنید به قسمت File بروید و Save as را بزنید.

دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و هفتم 6 1388

گاهی اوقات ممکنه که ما در فایلی اطلاعاتی قرار دهیم که دوست نداریم کسی از آن مطلع شود.پس باید به فایل مورد نظر پسورد بدهیم.برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1_روی فایل مورد نظر راست کلیک کنید و Add to archive را انتخاب کنید.

2_منتظر بمانید تا پنجره ی Archive name and parameters باز شود سپس سربرگ Advanced را اتخاب کنید.

3_در این سربرگ قسمت set password را انتخاب کنید و حالا در قسمت Enter password رمز خود را وارد کنید.

4_ در قسمت Reenter password for verification رمز خود را تکرار کنید و Ok رابزنید.

5_منتظر بمانید تا حالت فشرده شده ی فایل مورد نظر ایجاد شود.کار تمام است. اگر می خواهید محتویات فایل را مشاهده کنید روی فایل فشرده شده دبل کلیک کنید تا باز شود.سپس روی فایل مورد نظر دبل کلیک کنید. مشاهده می کنید که password از شما می خواهد.رمز خود را وارد کرده و Ok را بزنید.

 

دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و هفتم 6 1388
گاهی وقتها ممکنه که از برنامه هایی که دانلود کرده اید و آن را نصب کرده اید خوشتان نیاید و می خواهید آن را از سیستمتان حذف کنید برای این کار به control panel بروید و Add or Remove programs  را انتخاب کنید.صبر کنید تا پنجره ی این برنامه باز شود و سپس هر برنامه ای که می خواهید آن را خذف کنید را انتخاب کرده و گزینه ی Remove را بزنید. 
دسته ها : آموزش رایانه
جمعه بیست و هفتم 6 1388
X