شبکه پایگاه های قرآنی
Quran.tebyan.net
به روایت لینک

انتخاب بهترین معماری «تهران سرای قرآن»
گروه جامعه: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای ایجاد تهران سرای قرآن کارشناسان و مهندسان متعددی به مالزی، مصر، عربستان اعزام شدند، اظهار کرد: طراحی این مرکز باید سرآمد مراکز قرآنی دنیا شود.

تشریح ویژه برنامه های گروه آموزش رادیو قرآن در برنامه والشمس
ویژه برنامه های گروه قرآن و آموزش رادیو قرآن صبح امروز، یکشنبه 25 اسفندماه در برنامه صبحگاهی والشمس تشریح شد.

ویژگی درختی در جهنم که با آتش تغذيه مي شود/ عدم منافات موجود محدود با ابديّت
آیت الله جوادی آملی در پاسخ به این شبهه که موجود محدود(اعم از جن و انس) چگونه در بهشت و جهنم، براي ابد مي‌مانند؟ گفت: آن ابديّت به معني ثبات و دوام ثباتي است نه ابديت نامحدود، خُب بهشتيها كه بالأخره در بهشت نامحدود مي‌مانند، اين نامحدود بودن به معناي نامحدوديِ وجودی نيست.

فعالان قرآنی درباره معضلات فرهنگی اظهار نظر کنند
حنیفی با اشاره به احساس نگرانی رهبری نسبت به مسائل فرهنگی گفت: جامعه قرآنی باید در عمل به قرآن پیشگام باشد و با بررسی معضلات فرهنگی و اظهار نظر درباره آن با برنامه‌ریزی اصولی در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب نقش‌آفرینی کند.

کتابی حاوی 100 موضوع سبک زندگی قرآنی از امروز در تهران توزیع می‌شود
مؤلف کتاب «پیام هدایت» با اشاره به اینکه این کتاب در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در رابطه با ترویج سبک زندگی گردآوری شده است، گفت: کتاب پیام هدایت از امروز در محلات استان تهران توزیع می‌شود.

ثبت نام نوزدهمین جشنواره قرآن دانشگاه های علوم پزشکی
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مهلت ثبت نام نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت «ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان» دانشگاه های علوم پزشکی تا 25 اسفند ادامه دارد

لغزش و خطای دیگران را چه کنیم؟+ فیلم تلاوت آیات
خداوند در آیات 37 تا 39 سوره مبارکه «بقره» درباره خطا و لغزش انسان و نوع برخورد خود با این نافرمانی او سخن می‌گوید که می‌تواند الگویی برای ما درباره خطا و لغزش دیگران باشد با هم این آیات را می‌شنویم و می‌خوانیم.

ثبت نام نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان آغاز شد
ثبت نام نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم ازطریق سایت تلاوت سازمان دارالقرآن الکریم به نشانی www.talavat.ir آغاز شد.

نگاه تک‌بعدی به مسابقات قرآن از آسیب‌های این رویداد قرآنی است
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: آسیبی که در زمینه مسابقات قرآن وجود داشته این است که نگاه تک بعدی به این رویداد قرآنی شده است.

اجبار فرزندان به حفظ کل قرآن، تربیت اسلامی نیست
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد تأکید کرد: تربیت، دستکاری کردن روح فرزندان نیست، نمی‌شود به زور و اجبار فرزند خود را وادار به حفظ کل قرآن کرد، شاید استعداد او در کار دیگری باشد و اصرار ما او را از دین و قرآن دور کند.

برادرم مرا قرآنی کرد
نفر دوم مسابقات سراسری قرآن کریم با اشاره به اینکه اولین بارقه‌های قرآنی شدن را برادرش در وجود او روشن کرده است، گفت: به مالزی می‌روم تا با ارائه هنر تلاوت شیعیان، قدمی در خنثی‌سازی تبلیغات افراطیون ضد شیعه بردارم.

دانشگاه میشیگان؛ میزبان سمینار «اخلاق اجتماعی در قرآن کریم»
سمینار «اخلاق اجتماعی در قرآن کریم» 24 و 25 اسفندماه در دانشگاه میشیگان در شهر «دیربورن» آمریکا برگزار می‌شود.

نشست تبيين مباني نظري مديريت دانش برگرفته از قرآن حكيم و مكتب اهل بيت(ع) برگزار مي شود
به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نشست تبيين مباني نظري مديريت دانش برگرفته از قرآن حكيم و مكتب اهل بيت(ع) سه شنبه 20 اسفند برگزار مي شود.

قرآن را قرآنی بشناسیم
کتاب «درسنامه قرآن‌شناسی» به قلم دکتر علی محمدی آشنانی، با استفاده از مطالب و آیات قرآن، این کلام الهی را به مخاطبان می‌شناساند.

قرآن حضرت مسیح(عليه السلام) را مصلوب شده نمی داند/ حضرت عیسی برای اثبات زنده بودنش در برابر حواریون غذا می خورد
یک کارشناس دینی گفت: مسیحیان معتقدند که حضرت به صلیب کشیده شده ،بر روی صلیب کشته شده به قبر گذاشته شده است و پس از سه روز نیز از قبر بیرون آمده است خلاف اعتقاد مسیحیان قرآن معتقد است که حضرت مسیح(ع) به صلیب کشیده نشده بلکه به معراج رفته است.

لیاقت مهم‌تر از سابقه/ فرمول دوری از گناه/ شیطان در کمین بزرگان
از آیات 34 تا 36 سوره مبارکه «بقره» می‌توان برداشت‌هایی درباره برتری لیاقت نسبت به سابقه، فرمول دوری از گناه و کمین شیطان برای بزرگان رسید.

رادیو قرآن در کشورهای اروپایی راه اندازی شود
بدرالسادات ریاضی، مقیم کشور آلمان از شنوندگان دائمی شبکه رادیویی قرآن است که خواستار راه‌اندازی رادیو قرآن در کشورهای اروپایی شد.

تفسیر المیزان «ناسخ‌التفاسیر» است
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد احمدی، شاگرد علامه طباطبایی، گفت: تفسیر المیزان علامه طباطبایی «ناسخ‌التفاسیر» است و شهید مطهری می‌گفت صد سال بعد قدر این تفسیر شناخته خواهد شد.

آثار نیکوکاری از منظر قرآن و روایات/ انسان نیکوکار به آرامش دنیا و آخرت می رسد
رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم با اشاره به اینکه آیات شریفه قرآن بسیار بر نیکوکاری توصیه کرده است و بهشت راپاداش نیکوکاران قرارداده است گفت: در بسیاری از آیات این تعبیر وجود دارد که خدا اهل نیکو کاری را دوست می دارد زیرا خودش نیکوکار است و محسنین را هم که این صفت الهی را در وجود خودشان به وجود آورده اند دوست دارد.

بزرگ‌ترین رویداد قرآنی پس از انقلاب اسلامی
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه با بیان اینکه آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با حضور بیش از ۲۰۰ هزار نفر برگزار شد، گفت: نتایج این آزمون تا پایان سال اعلام و نفرات برتر از 140 کمک هزینه زیارتی برخوردار خواهند شد.

ماجرای رواج قرآن عثمان طه در ایران و جهان اسلام
قرآن «عثمان‌طه» نام‌آشناترین قرآن در ایران و جهان اسلام است که از آن به عنوان یک نوآوری و خطی آسان برای یادگیری خواندن قرآن نام برده می‌شود؛ اما توضیحات یک استاد ایرانی حقایق دیگری را درباره این اثر روشن می‌کند.

معافیت مالیاتی برای مؤسسات قرآنی وزارت ارشاد/ نامی از سازمان تبلیغات در میان نیست
قانون معافیت مالیاتی مؤسسات دارای مجوز از وزارت ارشاد دقایقی پیش به تصویب نمایندگان مجلس رسید و این در حالی است که سازمان تبلیغات اسلامی نیز بیش از 2000 مؤسسه دارد که طبق این قانون مشمول معافیت مالیاتی نشدند.

سرنوشت موجودات پیش از انسان در زمین/ عبرتی برای «بنی‌آدم»
برخی معتقدند پیش از انسان مخلوقاتی در زمین زندگی می‌کردند که موجبات سوءپیشینه موجودات زمینی از جمله انسان را در نزد فرشتگان فراهم آوردند.

ياد مرگ
مرگ حقيقتى است سخت هولناك ؛ غفلتِ از آن مايه پشيمانى است و براى پرهيز از غفلت بايد همواره به ياد آن بود . افسوس كه اگر يادى از آن مى كنيم ، با دلى گرفتار شادخوارى هاى دنيايى و لبالب از آرزوهاى سراب گونه است .

راه حل های قرآنی برای آرزوهای انسانی
بی تردید، یکی از دغدغه های جوانان دستیابی به آرزوهای رنگارنگی است که در اندیشه می پرورانند. در این میان بشارت، ارمغانی بزرگ برای نوجوانان و جوانان است و دستیابی به همه ی آمال سالم انسانی را از رهگذر آیات قرآنی مژده می دهد.

کانون آرامش زندگی به روایت قرآن
اهمیت و جایگاه خانواده بر هیچ کس پوشیده نیست. انسانها از کودکی در کانون خانواده رشد می یابند و معمولاً انسانهایی از موفقیت بیشتری برخوردارند که کانون خانواده آنها گرمتر و محکمتر بوده است.

امتحان امت در غیاب رهبر
قرآن از سه برادری نام می‏برد که پس از فوت پدر، دچار امتحان الهی شدند. داستان به شرح زیر است: مردی بود باغدار و بسیار خيّر. او کار می‏کرد و همیشه فقیران و مستمندان را در محصولی که به دست می‏آورد، شریک کرده و حقوق آن‏ها را می‏پرداخت.

مقايسه قرآن با تورات و انجيل، در توجه به علم
توجه اسلام و قرآن به علوم را بيان كرديم كه در رآن بيش از 750 بار ماده علم، به كار رفته و در موارد فراوانى، از علم و علما تمجيد شده است . در تورات و انجيل اين مطلب از دو ناحيه قابل بحث است...

داستان فدك
یكی از داستان‎هایی كه در قرآن در آیات 11 تا 16 سوره نور آمده داستان پر ماجرای اِفْك (تهمت ناموسی به عایشه) است، كه قرآن به شدت این تهمت را رد كرده، و عایشه را در این جهت پاك و منزّه شمرده است.

حج و ابراهيم در قرآن
نام حضرت ابراهيم 69 مرتبه در ضمن 25 سوره تكرار شده است. بررسي آيات قرآن نشانگر اين است كه خداوند متعال براي حضرت ابراهيم مقام فوق العاده‌اي قائل شده و به مناسبتهاي مختلف تجليلهاي ويژه اي از آن حضرت نموده است از سوئي او را به تنهائي يك امت معرفي مي‌كند.

حجاب از منظر قرآن
حجاب خواسته مشترك زنان و مردان است و فلسفه آن با مطالعه چهار تقاضاي فطري: حيا و آرايش در زنان و غيرت و شهوت در مردان؛ قابل درك مي باشد

اهانت به قرآن کریم در کشورهای آفریقای مرکزی
جمهوری آفریقای مرکزی از زمان استقلال از فرانسه در سال 1960 میلادی تاکنون همواره کشوری ناامن بوده است. این بی‌ثباتی در ماه مارس پس از آنکه شورشیان "سلکا" دولت مرکزی را سرنگون کردند، تشدید شد.

شهر و روستا در فرهنگ قرآن
در قرآن، واژه «مدینه» ۱۴ بار، آن هم با «ال» تعریف، یعنی به صورت «المدینه» به کار رفته است و «قریه»، ۶۰ بار در شکل های معرفه، نکره، مفرد، تثنیه و جمع دیده می شود. در اصطلاح قرآنی، همه آبادی های روی زمین ـ چه بزرگ و چه کوچک ـ با تابلوی قریه شناسانده می شوند؛ مگر اینکه با ملاک های ویژه ای سازگاری داشته باشند.

فراغ خاطر در قرائت قرآن‏ کریم
فائده فراغ خاطر را در وقت قرائت قرآن حضرت صادق علیه السلام چنین بیان مى‏فرمایند: هرگاه دل قارى از اسباب تشویش خاطر فارغ باشد و نفس از ما سوى اللّه حالت آسودگى همراهش باشد، خاطر او با تمام وجود متوجه تلاوت و حقایق الهى گشته و از عروض آنچه مانع ادراک برکت نور قرآن و محرومى از آن است ایمن شود، در آن حال مى‏داند که چه مى‏خواند و چه مى‏گوید و با که سخن دارد

راهنمايي کن؛ تا به دين تو درآييم
کاروانهاي کوچک و بزرگي، که روزها و شبها از شهرهاي مختلف فرسنگها راه را پيموده بودند، خسته و کوفته به شهر وارد مي شدند، تا پس از استراحت اندکي روانه مقصد اصلي شوند. افراد کاروانها را، زنان و مردان متفاوتي از لحاظ رنگ و نژاد تشکيل مي دادند امّا در يک ويژگي، که همه سپيدپوش بودند، آنان را مانند امواج خروشان دريايي به حرکت درآورده بود.

ماجرای لیله المبیت
هجرت پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ از مكّه به مدینه یكی از داستان‎های مهم زندگی پیامبر اسلام ـ صلّی الله علیه و آله ـ ماجرای عظیم هجرت او و یارانش از مكّه به مدینه است، چنان كه قرآن در سوره انفال آیه 30، و سوره بقره آیه 207 به این مطلب اشاره كرده است،

«اولين ها» در متن ، معارف ، علوم و تاريخ قرآن كريم
اما نكته بسيار مهم و قابل توجه براى قرآن پژوهان و مفسران، آن است كه پژوهش ها نشان مى دهد برخى از آن دسته سوره هايى كه فواتح يكسان يا شبيه به هم دارند، از نظر مطالب مورد بحث و محتوايشان نيز به يكديگر نزديكند يا شباهت هايى دارند.

تربيت مؤمنانه از ديدگاه قرآن
بديهي است كه بشر بااينكه پيشرفت عجيبي با اختراع و اكتشافات علمي در علم و صنعت داشته است ولي براثر انحرافات و كج روي هاي اخلاقي دچار مشكلات قابل توجهي شده است كه براي صاحب نظران و متفكران عالم جاي تعجب و تحير است .

استغفار پیامبر در قرآن به چه معناست؟
عقل سلیم می گوید پیامبران الهی می بایست معصوم باشند زیرا ممکن است در عین حال که آنان انسان ها نیکوکار بودند اما در طول عمرشان فقط یک مرتبه دروغ گفته باشند و آن "ادعای نبوت" باشد و این خطرناکترین دروغ هم برای خود و هم برای پیروانشان خواهد بود پس آنان باید از تمامی گناهان مصون باشند.

ميراث مادرم
ای پیامبر! به همسران و دخترانت و به زنان مؤمن بگو جلباب‌های خود را بر خویش فرو افکنند، این کار برای اینکه (از کنیزان و آلودگان) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.

ابتهال جدید استاد سید کریم موسوی
ابتهال جدید استاد سید کریم موسوی در عراق

وظایف شش گانه زن
وظایف شش گانه زن با استناد به آیات قرآن، در قالب یک نمایش صوتی...

ترجمه گوياي قرآن كريم
كبيري (ترجمه گوياي قرآن كريم)

جمع‌خوانی قرآن
جمع‌خوانی قرآن توسط گروه کریمه اهل بیت(عليهم السلام) در محضر رهبر معظم انقلاب

فطرت و زشتی
تفسيري از استاد جوادي آملي پيرامون مسءله فطرت و زشتي

ترتيل قرآن به تفكيك جزء
ترتیل به تفکیک جزء، با صداي استاد قاسم رضيعي

تلاوت زيبايي از شيخ محمود محمد الخُشت
تلاوت آياتي از سوره هاي الرحمن،‌ نساء و انبياء با صداي استاد شيخ محمود محمد الخُشت

معنای تلاوت قرآن
سخنراني حجت‌الاسلام انصاريان پيرامون معنای تلاوت قرآن در پنج جلسه

تلاوت سوره نازعات
تلاوت سوره مباركه نازعات با صداي زيباي استاد محمود علي البنّا

با ستارگان تلاوت ایرانی
این مجموعه که تحقیق کل قرآن کریم را شامل می شود از 338 قطعه، تلاوت تحقیق 14 قاری برتر ایرانی تشکیل شده است .

آموزش مقامات قرآنی
آموزش مقامات قرآنی استاد علی اکبر حنیفی

تفسير سوره حجرات
تفسير سوره مباركه حجرات توسط استاد اسفندياري

تلاوت مجلسی سوره مریم با صدای «متولی عبدالعال»+صوت
تلاوت مجلسی آیات 12 تا 36 سوره مبارکه مریم با صدای «سید متولی عبدالعال» یکی از تلاوت‌های حزن‌انگیز این قاری مصری است.

تغییر قبله و امتحان الهی
تفسیر آیات حج توسط آیت الله عبدالله جوادی آملی

تلاوت جزء به جزء کودکان
تلاوت جزء به جزء کودکان و نوجوانان در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها

عجم
آموزش كامل نغمه عجم از میان نغمات هفتگانه قرآنی

چند تلاوت شنيدني از استاد عبدالرؤف شلبی
تلاوت سوره هاي ابراهيم، فرقان،‌قصص و مريم

پسر خوب است یا دختر؟
تفسير موضوعي قرآن كريم. سخنرانی «حضرت آیت الله جوادی آملی» پیرامون «سرّ پسر خواستن امامان از خدا و اینکه در معارف دینی بین دختر و پسر فرقی نیست»

تلاوت سوره مباركه لقمان
تلاوت سوره مباركه لقمان با صداي زيباي استاد منصوري

آموزش داوری صوت قرآن
آموزش داوری صوت قرآن استاد احمد ابوالقاسمی در چهار جلسه

ترجمه و تفسير قرآن به زبان انگليسي
ترجمه و تفسير قرآن به زبا انگليسي در تايلند توسط جواد فروغي

آشنایی با قرآن کریم
چیستی و حکمت ناسخ و منسوخ در قرآن کریم

يك مقايسه روشن
تلاوت قرآن مفتی وهابیت وامام خامنه ای

تلاوت فوق العاده مصطفی کلاته سیفری
تلاوت فوق العاده مصطفی کلاته سیفری 12 ساله در برنامه اسراء

عبدالباسط زنده شد
تلاوت سوره حمد به سبك استاد عبدالباسط عبدالصمد توسط قاري نوجوان محمد حسین نقی زاده

تفسیر عجیب وقابل تامل سوره قدر
تفسیر عجیب وقابل تامل سوره قدر توسط استاد رائفي پور

منظور از قصه های قرآن چیست ؟!
آیا خداوند متعال صرفا فقط در قرن کریم به بیان قصه پرداخته است ؟؟ آیا می توان از قصص قرآن مضامین دیگری را نیز جویا شد ؟؟ برای پاسخ این پرسش حتما کلیپ را مشاهده نمایید.

آیت الکرسی
این ویدیو ویژه شروع کلاس طراحی شده تا بچه ها هنگام شروع کلاس همراه با آن آیت الکرسی حفظ کنند و همچنین به دلیل هم زمانی صدا و تغییر رنگ حروف آیات کمی هم به روخوانی قرآن دانش آموزان کمک می کند.

راه رسیدن به دنیا و آخرت
در این آیه، سخن از کسانى به میان آمده که دم از ایمان به خدا مى‏زنند، و در میدانهاى جهاد شرکت مى‏کنند و دستورات اسلام را به کار مى‏بندند، بدون این که هدف الهى داشته باشند، بلکه منظورشان به دست آوردن نتایج مادى همانند غنایم جنگى و مانند آن است...

حافظ ۷ ساله کل قرآن کریم
کودک ۷ ساله اردبیلی با تلاش مثال زدنی خود توانسته حافظ کل قرآن کریم شود.

مرکز آموزش نخبگان
تلاوت آقای سید محمد جواد علمی عضو جلسات نخبگان جامعه قاریان قرآن مشهد در حضور اساتید ( حاج محمد جواد رجایی و حاج سید مجتبی سادات فاطمی )

رهبر عزيز انقلاب از قرآن مي گويند
فرازي از سخنان انقلاب در باب انس و ارتباط با قرآن

شاهکارترین تلاوت محمود شحات
شاهکارترین تلاوت محمود شحات از سوره ی شمس

معجزه دریاها در قرآن مجید
دریای عجیبی که در قرآن آمده را می توان در شهر توریستی اسکاگن در شمال دانمارک دید. جاییکه دریای شمال و دریای بالتیک به هم می پیوندند دو دریای مختلف با هم یکی نمی شوند

4 قطعه زیبا از تلاوت حامد شاکرنژاد
4 قطعه زیبا از تلاوت حامد شاکرنژاد در مسابقات بین المللی در برج میلاد

فرار شبکه وهابی از مناظره با شبکه قرآن سیما http://shiayan.ir برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی شیعیان
شبکه وهابی از مناظره با برنامه شب آسمانی شبکه قرآن سیما فرار کرد.

عمل کردن به قرآن
وقتی انسان قرآن را تلاوت می کند انگار با خدا همنشین شده یکی از راههای شناخت دیگران نیز صحبت کردن با آنها است وقتی کسی صحبت میکند ادب و دقت و حکمت کلام او مشخص است و .... سخنان حجت الاسلام سرلک در

کلیپ تلاوت بسیار زیبای قرآن
تلاوت بسیار زیبای قرآن از آیات حیرت انگیز سوره نازعات

قرآن خواندن کودک لیبیایی
قرآن خواندن کودک لیبیایی هنگام خارج کردن گلوله از پایش

کلیپ قرآن و اعجاز
چهار فيلم ديدني با موضوع اعجاز قرآن

دیدگاه
استاد پرويز مصلي نژاد

ترجمه موضوعي قرآن

استاد پرويز مصلي نژاد
محمود لطفي نيا

جايگاه پيشكسوتان قرآني

محمود لطفي نيا
جلسات قرآنی کشور
استان قم
استان :
شهر :
جنسیت :
نوع جلسات :
  • مشاهده