متن بيانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم شيراز در سفر سال 88 در مورد اهميت مذهبي شهر شيراز و حرم مطهر حضرت احمدبن موسي شاهچراغ (ع):

 

شيراز در طول قرنهاى گذشته، استعداد انسانى خود را تقريباً در همه‌ى زمينه‌هاى علمى به اثبات رسانده است؛ همچنين در زمينه‌هاى اجتماعى و دينى و آن چيزى كه به سرنوشت ملتها مربوط مى‌شودهم - يعنى تصميم و عزم ملى - استان فارس و شهر شيراز يك تاريخ برازنده و برجسته‌اى دارند. هرچه انسان به تاريخ شما بيشتر دقت مى‌كند، اوج فرزانگى اين مرز و بوم و مردم اين منطقه را بيشتر درمى‌يابد.

از جنبه‌ى دينى - كه من باز هم روى اين مسئله تأكيد خواهم كرد - مرقد جناب احمدبن‌موسى و برادران بزرگوارش و ديگر امامزاده‌هاى خاندان پيغمبر، يك نشانه‌ى بسيار مهمى است. اين كه پيغمبرزادگان محترم و معتبر، مردم فارس را مخاطب خود و منطقه و منزل آنها را مأمن خود قرار بدهند، بسيار چيز پرمعنا و مضمون‌دارى است؛ بخصوص شخصيت برجسته‌ى جناب احمدبن‌موسى كه در ميان امامزادگان شناخته‌شده‌ى خاندان پيغمبر، جزو برجستگان محسوب مى‌شود. درباره‌ى او اين‌جور نوشته‌اند كه: «و كان احمدبن‌موسى كريما جليلا ورعا و كان ابوالحسن... (عليه‌السّلام) يحبّه و يقدّمه»؛ مردى بخشنده و كريم و باورع و داراى جلالت مقام و منزلت بود و پدرش - حضرت موسى‌بن‌جعفر - اين بزرگوار را بر فرزندان و خويشاوندان ديگر خود مقدم مى‌داشت و به او محبت ويژه‌اى داشت. شيراز هدف توجه اين امامزاده‌ى عزيز و ديگر امامزادگان قرار گرفت؛ آمدند و از سوى اين مردم هم پشتيبانى شدند! تا امروز هم بركات اين بزرگوار بر سرتاسر استان و بر بخش مهمى از اين كشور، جارى و سارى است.

---------------------------------------------

براي دسترسي به متن كامل اين سخنراني ميتوانيد به منبع اصلي مطلب به آدرس زير مراجعه فرماييد:

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3427

 

دسته ها :
X