معرفی وبلاگ
سلام به خدمت تمامی کاربران و بازدید کنندگان این وبلاگ. خوشحال و خرسندم از اینکه شما نیز از جمله بازدید کنندگان این وبلاگ بودید. لطفا ما را از پیشنهادات و نظرات خود محروم نسازید. در سایه حضرت بقیه الله(عجل الله تعالی فرجه الشریف) زنده و بنده باشید.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 25429
تعداد نوشته ها : 63
تعداد نظرات : 33
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

 

چگونه بايد به امام مهدى سلام گفت


السلام عليك يا بقية الله

 

برگرفته از آثار آية الله سيد محمد كاظم قزويني

 

چگونه بايد به امام مهدى عليه السلام سلام گفت و درود فرستادن بر آن گرامى چگونه است ؟
در روايتى آمده است كه :
((ساءل رجل من الامام الصادق عليه السلام : ((هل يسلم على القائم بامرة المؤ منين ؟))
قال عليه السلام : ((لا...ذاك اسم سمى الله به اءميرالمؤ منين ، لم يسم به اءحد قبله و لا يسمى به بعده الا كافر.))
فقال رجل كان حاضرا عند الامام الصادق عليه السلام : جعلت فداك ...و كيفت يسلم عليه ؟)) قال عليه السلام : ((تقول : السلام عليك يا بقية الله !)) ثم قراء قوله تعالى : بقية الله خير لكم ان كنتم مؤ منين .)) (1)
يعنى :
مردى از امام صادق عليه السلام پرسيد كه : ((مى شود به قائم عليه السلام گفت : السلام عليك يا اميرالمؤ منين ؟))
امام صادق عليه السلام پاسخ داد: ((نه ! چرا كه اين عنوان ، ويژه على عليه السلام است و قبل و بعد از او، كسى جز كافر، به اين عنوان ، خوانده نمى شود.))
ديگرى پرسيد: ((فدايت شوم ! پس چگونه بر امام مهدى مى توان سلام گفت ؟)) فرمود: ((هرگاه خواستى بر او درود فرستى مى توانى بگويى : السلام عليك يا بقية الله !)) و آنگاه اين آيه شريفه را خواند كه :
((بقية الله خير لكم ان كنتم مؤ منين .)) (2)
از اين روايت و ديگر روايات استفاده مى شود كه به مردم اجازه داده نشده است كه حضرت مهدى عليه السلام را به هنگام زيارت و سلام ، بنام مبارك يا كنيه اش ندا دهند و بگويند: ((السلام عليك اءيها المهدى !)) و اين نشانگر تعظيم و تجليل بر مقام والاى اوست همانگونه كه خداوند در قرآن شريف مسلمانان را نهى فرمود كه پيامبر را بنام صدا بزنند:
((...لا تجعلوا دعاء الرسول بينكم كدعاء بعضكم بعضا.)) (3)
امام باقر عليه السلام فرمود:
هركس از شما قائم عليه السلام را درك نمود هنگامى كه او را ديد بايد بگويد:
((السلام عليك يا اهل بيت الرحمة و النبوة و معدن العلم و موضع الرسالة .)) (4)
يعنى : سلام بر شما اى خاندان رحمت و نبوت ، سلام بر شما اى سرچشمه دانش و كانون رسالت .

السلام على معزالالياء و مذل الاعداء

 

سلام و درود بر خاتم اوصيا مفخر اوليا، كوكب فروزان آسمان ولايت و تنها باقيمانده خاندان عصمت عليه السلام كه با قيام خود، آخرين حلقه از حلقات مبارزه حق و باطل را به پايان برده و كاخهاى ستم و كنگره هاى بيداد را براى هميشه در هم كوبيده و آنچه غايب بعثت انبيا و كوشش اوليا بوده در جامعه تحقق خواهد بخشيد.

السلام على شمس الظلام و بدر التمام 
 

سلام و درود بر خورشيد فروزان امامت كه از پس ابر غيبت بر زواياى قلب شيفتگانش نور اميد مى افشاند و بر مظلومان و مستضعفان نويد رهايى مى دهد و با طوفان قيامش منافقان ، حيله گران و دغلبازان را از صحنه خارج كرده و مدعيان دروغين حقوق بشر را رسوا نموده و مظلومان حق از دست دادگان را به حقوق حقه خود نايل خواهد ساخت .

السلام على صاحب الصمصام و فلاق الهام

 

سلام و درود بر بزرگ انقلابى تاريخ بشريت كه با انقلاب بى نظيرش بساط ستم و ستمگرى را در جهان برچيده و بر حكومتهاى نظامهاى باطل خاتمه داده و بيدادگران و ستم پيشگان را براى ابد در زباله دان تاريخ دفن نموده و پرچم عدالت و رحمت را بر بسيط زمين برافراشته و حكومت عدل را جايگزين حكومت جور خواهد نمود.

السلام على ربيع الانام و نضرة الايام 
 

سلام و درود بر بهار انسانها و شكوفايى دورانها، يعنى آنكه با ظهورش فجر نور شكافته و همه جا نورباران مى شود عدل و مساوات همه گير شده و نابسامانيها در تمام محورهاى فرهنگى اقتصادى سياسى ، و... از ميان خواهد رفت ؛ جهلها و ستمها رخت خواهد بست ؛ عقلها و دانشها به كمك خواهد رسيد و زندگيها با طراوت و انسانها با صفا خواهند شد.

السلام على المهدى و الذى وعد الله عز وجل به الامم

 

سلام و درود بر انبياء و اوليايى كه از ظهور و قيام و حكومت جهانى او نويد داده و انتظار قدوم مباركش را به رهروانشان توصيه نموده اند.
سلام و درود بر رهروان و شيفتگان و دلباختگان او كه حتى يك لحظه از لحظات زندگى از ياد او غافل نبوده و براى رسيدن به وصال دلربايش از هيچ سعى و كوششى دريغ نمى ورزند و افتخار زيارت او را با سلطنت بر زمين و زمان مبادله نمى كنند.


سخنى چند
وعده خدا حق است 
 

آرى ! وعده خدا حق است و تخلف ناپذير! آن روز فرا خواهد رسيد كه چهره درخشان او نمايان و با اشعه طلائى خود ظلمت غم افزاى شب را از بين خواهد برد و آنان را كه در تاريكى فساد و طغيان از هر گونه تحرك وامانده و گرفتار طوفان هولناك جرايم ، جنايات امواج خطرناك ظلم و ستم گرديده اند به ساحل نور و عدالت هدايت خواهد كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

يکشنبه بیست و هفتم 1 1391 23:22
X